Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner sa vyhrážal už pred Kuciakom. Z „guľky do hlavy“ urobila policajtka priestupok

26.03.2018 | Zuzana Petková

Diskusia (21 reakcií) Pravidlá diskusie

26.03.2018 | mba

A Pellegrini, Bugar s Dankom sa idu ospravedlnovat, ukludnovat a riesit, lebo vraj opozicia nie je alternativou!

Vazeni pani, je uplne jedno, ci su alternativou, ale rozhodne je treba skoncovat s mafianskym statom, ktory tu Smer s Vasou pomocou vybudoval! Podla zrekonstruovanej vlady sa nic nezmeni. Ide pritom o existenciu statu! Ak vlada nedokaze spravodlivo vyberat dane a udrziavat poriadok, je neschopna a Slovensko nema narok na vlastnu statnost, lebo kapitani su neschopni zabezpecit elementarne funkcie statu!

Nie opozicia, ale Vy ste upevnili spolupracu mafie so statnymi zlozkami! A este tento system nadalej drzite pri zivote!

Hanba Vam pani Harakter a Kapitan! Kiez raz spoznate osobne plody mafianskehi statu, ktory ste tu vybudovali!

26.03.2018 | mba

Uz aj priatelia Cesi po Mrazkovi pochopili, ze mafia nemoze zajst pridaleko A NEMOTE BYT napojena na vladu! Aj preto policia dokaze v CR vysetrovat druheho najbohatsieho Cecha a jeho rodinu Babisa, aj preto byvala spicka CSSD Rath pojde do basy natvrdo, aj preto dokaze policia urobit raziu na Urade vlady a dnes Rittig bol odstraneny z verejneho zivota a celi obvineniam z tunelovania, odsudeny Dalik,....

Mate sa co ucit harkaterni. Ja viem, je tazke vybrat z kamosov kandidatov na basu. Na Slovensku je totiz ten chliev velmi prepleteny, zaslo to pridaleko a teraz neviete, co s tym.

Slovensko je ukazkova pripadova studia pre vsetkych pochybovacov, preco je korupcia zivotne nebezpecna a preco ju staty v civilizovanom svete potieraju!

26.03.2018 | Mikil

Poriadky mali začať od polícii. To čo sa tu deje je neuveriteľne svinstvo. Pomáhať a chrániť, ale komu a koho?! Kocner mal už dávno sedieť a ešte len potom by začal hovoriť. A to všetko je možné, lebo to kryje zločinecka organizácia SMER SD.

26.03.2018 | rovnost

A ako inak podľa zákona než priestupok to mala uzavrieť? U nás, kde každú chvíľu sa niekto niekomu vyhráža, že ho zabije alebo uj*be, sa snáď dávajú za slova tresty?

26.03.2018 | demo50

Nemáš pravdu, pozri si Trestný zákon. Ak takéto vyhrážanie môže "vzbudiť dôvodnú obavu", je to trestné. Treba si spomenúť aj viaceré konkrétne prípady vyhrážania, na ktoré polícia nereagovala a skončlili vraždami.

26.03.2018 | dfx

Mame tu mafiansky stat. Vyhlasil to prezident Kiska. Nanestastie to vyhlasil, ked boli nelegalne zverejnene informacie o jeho danovom podvode. Nepovedal to, ked boli mafiansky zavrazdeni dvaja mladi ludia Jan Kuciak a Martina Kusnirova. Nepovedal to ani pri mnohych preslapoch policie, prokuratury a sudov.

Teraz si Andrej Kiska vybral svojho ministra vnutra. Drucker sa ani netaji, ze Kiska si dal podmienku bud on ministrom vnutra alebo predcasne volby. Maloktory zlocinec si moze vybrat svojho ministra vnutra. A pritom Drucker nic dobre nedokazal ani ako riaditel posty a ani ako minister zdravotnictva. Drucker nema ani vzdelanie a ani skusenosti na riadne vedenie ministerstva vnutra.

26.03.2018 | rovnost

Drucker vzdelanie na riadenie ministerstva má. V tom nieje problém. Určite lepší Drucker na ministerstve než Kaliňak alebo Grendel.

26.03.2018 | dumač

keď čítam to meno vyšetrovateľky, tak to dáva všetko zmysel

ona je tiž súčasťou Kočnerovho stáda vyšetrovateľov čo mu slúžia ako zametači
stavím sa o čokoľvek, že túto vyšetrovateľku nájdeme ešte v iných jeho svinstvách

myslím, že očistu polície treba začať od kočnerovského stáda - tam sa nájdu veci

26.03.2018 | rovnost

čo podľa teba mala vyšetrovateľka urobiť? veď trochu rozmýšlajte. Ona postupovala podľa zákona. Nieje zákon podľa, ktorého by bol trestaný človek za toto.

26.03.2018 | Ján Záborský, TREND

Omyl, je na to zákon. Viď Trestný zákon, paragraf 360:

(1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) preto, aby inému zmaril alebo sťažil uplatnenie jeho základných práv a slobôd,
d) z osobitného motívu, alebo
e) verejne.

26.03.2018 | rovnost

a čo s toho z tých bodov a až e bolo splnené?

26.03.2018 | martin33

Nic z bodov a az e nemusi byt splnene, to len zvysuje trestnu sadzu.
Dolezite je, aby bolo splnene "takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu" co v pripade mafiana ako je Kocner, plati v kazdom pripade.

26.03.2018 | peter fodrek

ja sim msylim,ze ide o paragraf odesk 2 190 Tz.d

Hrubý nátlak


§ 190


(1) Kto iného násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy núti poskytnúť plnenie majetkovej alebo nemajetkovej povahy pre seba alebo pre tretiu osobu za služby vlastné alebo služby tretej osoby, ktoré mu za takéto plnenie proti jeho vôli vnucuje, a to aj vtedy, ak také služby predstiera, potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.


(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto skupinu osôb pre ich národnosť, rasu, farbu pleti, etnický pôvod, vek, zdravotný stav alebo pohlavie alebo v úmysle dosiahnuť pre seba alebo pre iného neoprávnené alebo neprimerané výhody
http://www.zakonypr...

28.03.2018 | skorodochodca

k tomu treba aj svedkov, ináč budú voľní ako značná časť niektorej neprispôsobivej menšiny ... "zabijem ťa sekerou" je bežný slovný zvrat ...

27.03.2018 | Vyktorka

Je to tu na posr., meter, ako v Bulharsku - chlap príde z práce domov uťahaný, niekde sa zastavil na jedno pivo a baba sedí doma pri kávičke, pofajčieva, a - nenavarené. Chlap sa nasere, jednu jej natiahne a v návale hnevu povie - ja ťa zahluším, hoci to nemyslí vážne,
baba začne vrieskať, volá Políciu, prídu policajti - a šup, chlap je zadržaný a umiestnený v CPZ a keď baba k tomu ešte niečo popridáva,
tak má obvinenie na krku. A tu sa nedialo takmer nič, takže asi tak je to so spravodlivosťou u ná, s bez zdravého rozumu, ámen.

26.03.2018 | rovnost

a čo s toho z tých bodov a až e bolo splnené?

26.03.2018 | demo50

Stačí odst. 1), odst. 2) je iba vyššia sadzba

26.03.2018 | wesely

Presne tak. Veď nech ho obvinia a súd rozhodne čo a ako. Potom si tu na základe takto formulovaného výkladu zákona podľa policajtov vychováme bandu vyhrážačov? Čo alebo kto ich potom zastaví, keď im preto narastú krídla? Myslím si, že nemáme slabé zákony, iba slabých policajtov, prokurátorov a sudcov. To je tá skutočná mafia, ktorá žije z podvodníkov a špekulantov ako Kočner.

27.03.2018 | oko

“nechám mu prejsť guľku hlavou”
to je jeho styl.

necudo, ze drobni policajti po tomto vyjadreni pustili do gati... ved kto z nich by si chcel nechat prejst gulku hlavou, ked stylovy Kocner v takych veciach nezartuje...

26.03.2018 | To_mato

Zaujimalo by ma, ako je mozne, ze clovek - Kocner, ktory bol v mafianskych zoznamoch sa moze vyhrazat kade komu a ani ho neobvinia. Ale ked sa hociaky deb.lko vyhraza politikovi (napr. Belovi) hned dostane policajnu ochranu. U nas sa mafianov asi netreba bat. Hlavne ked "pisalkovi" povie ze sa postara aby dopisal a on skutocne dopisal a pankovi co to povie sa zase nic nestane dokonca ho ani nevysetruju ako podozriveho. Skutok sa nestal, az na tie dve mrtve tela. Pekny zivot pan Kocner a pekny zivot jeho kamaratom panom prokuratorom.
p.s. Zuzka Petkova, skuste sa nabuduce spytat vysetrovatela preco Bugar dostal ochranu od statu koli vyhrazkam nejakeho deb.lka a Kocnera z mafianskych zoznamov nevysetruju koli vyhrazkam. Dakujem!

26.03.2018 | Roman Kanala

Pri inej príležitosti, v januári 1992 sa Štefan Török, otec Ladislava Töröka, colníka-pašeráka a starý otec JUDr. Ladislava Töröka, advokáta, vyhrážal vraždou môjmu bratovi Ivanovi Kanalovi - prehlásil, že ho zastrelí služobnou pištoľou. Ivan Kanala podal trestné oznámenie na polícii. Páchateľ bol usvedčený a potrestaný poriadkovou pokutou vo výške 2000 korún za porušenie občianskeho spolunažívania. Služobnú pištoľ mu ponechali. Teoreticky je vyhrážanie sa vraždou trestným činom a mal by viesť k nepodmienečnému trestu. Kópie potrvrdenia o trestnom oznámení a kópie rozhodnutia preklasifikovať tento čin ako priestupok, aby ostal šoférom na Okresnom súde v Rožňave, stále mám.

V decembri 1992 sa ma Ladislav Török, ten colník - pašerák, pokúsil zraziť autom. To bolo potom, ako prehral prvostupňový súd o vlastníctvo budovy na hlavnej ulici v Rožňave. Súd sa konal v Spišskej Novej Vsi a sudkyňu sa im nepodarilo podplatiť, a rozhodla podľa zákona, že majiteľom je vydražiteľ (25. 2. 1992 číslo 4C1533/91-19). Predtým páchateľ násilne zabral budovu, vymenil zámky, ukradol 40 tisíc korún v hotovosti a účtovné doklady, ale za prítomnosti úradných osôb, notára, policajtov, sa majiteľ potom znovu ujal vlastníctva.

V rovnakom čase množstvo násilných trestných činov Ladislava Töröka zostalo nepotrestaných, nevyšetrených a občas ponechaných bez pozornosti úradov. Jedného dňa Ladislav Török zaútočil na Ivana Kanalu vojenským bodákom. Policajt postávajúci neďaleko odmietol páchateľa prehľadať a rozhodol sa ignorovať naliehanie obeti. Iného dňa Ladislav Török zaútočil na Ivana Kanalu slzotvorným plynom. Potom niekoľkokrát autom. Jeden prípad je podrobne zdokumentovaný, keď páchateľ zaútočil na nás oboch 28. 12. 1992. Pokus o vraždu bol pri podávaní trestného oznámenia prekvalifikovaný na pokus o ublíženie na zdraví, lebo pokus o vraždu nevyzerá dobre v štatistikách.

Páchateľ nás chcel zraziť autom, ale my sme nechceli a ušli sme mu. Vodičom auta bol Ladislav Török a vedľa neho sedel jeho syn Ladislav Török mladší, ktorého páchateľ učil nebáť sa zákona a ktorý potom bol právnickým učňom u JUDr. Hedvigy Gallovej. O pár minút neskôr sme na polícii podali trestné oznámenie za pokus o vraždu. Polícia zhotovila fotodokumentáciu miesta činu a prípad bol zdokumentovaný. Dlhší čas sa nič nedialo a ja som začal vyšetrovať, prečo. Sťažoval som sa nadriadeným policajtom, potom na inšpekcii ministerstva vnútra, na ministerstve a na generálnej prokuratúre. Zakaždým bolo konštatované, že policajti nekonali správne a prípad mali vyšetriť do konca. Policajti sa zjavne viac báli páchateľa, ako svojich nadriadených. Prípad bol definitívne odložený, keď okresný prokurátor prehlásil, že nešlo o pokus o vraždu, ale o pokus o dopravný priestupok. Páchateľ nebol stíhaný kvôli amnestii nového slovenského prezidenta Kováča pre menšie delikty. Tento prípad sprevádza objemná dokumentácia ukazujúca zlú vôľu orgánov nečinných v trestnom konaní, od ktorých sa očakáva, že budú rešpektovať zákon a ochraňovať občanov.

Dôležité je aj meno okresného prokurátora: JUDr. Zolo Gallo. Jeho manželka, JUDr. Hedviga Gallová, komerčná právnička, zastupuje kriminálne živly v súdnych sporoch. Zolo im zahládza trestnú činnosť. Potomok colníka-pašeráka, tiež Ladislav Török, si vypraxoval svoj pytul justičného darebáka JUDr. práve v komerčno-prokurátorskej kancelárii Gallo-Gallová. To už nie je kolúzia, to je fúzia prokuratúry a organizovaného zločinu.

O veci boli zverejnené dva blogy, ďalšie budú nasledovať. Celý spis je v archíve Medzinárodného súdu pre občianske a ľudské práva v Štrasburgu.

Slovenská advokátska komora združuje kriminálne živly, 07.03.2018
https://blog.etrend...

O bezpráví, voľbách a nádeji, 09.03.2018
https://blog.etrend...