Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočner zostáva v sprísnenej väzbe

08.01.2019, 15:37 | TASR

Podnikateľ Marián Kočner obvinený v kauze televíznych zmeniek zostáva naďalej v sprísnenej väzbe. Rozhodol o tom v utorok senát Najvyššieho súdu (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí, informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

  • Tlačiť
  • 0

„Senát Najvyššieho súdu SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosť obvineného Mariana K. zamietol ako nedôvodnú,“ upresnila hovorkyňa NS SR.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 20. decembra minulého roku vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na sprísnenie väzby pre podnikateľa M. Kočnera, obvineného v kauze televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur.

Neprehliadnite

Rozšíril ju na kolúznu, aby nemohol ovplyvňovať svedkov. Rozhodnutie nebolo právoplatné. Obvinený podal voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej práve v utorok rozhodol senát NS SR.

M. Kočner už dva razy minulý rok neúspešne požiadal o prepustenie z väzby, keď mu dva razy nevyhovel prvostupňový súd – ŠTS a následne aj odvolací NS SR dva razy zamietol jeho sťažnosť voči rozhodnutiu ŠTS.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Marian Kočner

Diskusia (0 reakcií)