Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočnera obvinili v kauze Technopol Servis. Na prípade robil aj Kuciak

16.03.2020, 11:06 | TASR

Neprávoplatne odsúdeného za falšovanie zmeniek Mariana Kočnera obvinila polícia v kauze Technopol Servis.

  • Tlačiť
  • 2

Na informáciu upozornil portál Aktuality.sk, potvrdil to aj hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Marian Kočner je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. O kauze informoval aj zavraždený novinár Ján Kuciak.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v piatok 13. marca obvinil z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku osoby J. D. a M. K," uviedol M. Slivka.

Neprehliadnite

Na kauzu nepriateľského ovládnutia spoločnosti Technopol Servis upozornil v minulosti zavraždený novinár Ján Kuciak. Ten opísal podozrivé prevody nehnuteľností a majetku s osobami s napojením na Mariana Kočnera.

Jeden z obvinených v kauze Jozef Dučák bol aj svedkom v kauze vraždy novinára, ako aj svedkom v kauze falšovania zmeniek TV Markíza. Za tento trestný čin bol Marian Kočner neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody. V kauze čelí obvineniu aj jeden z advokátov Mariana Kočnera Andrej Šabík. Z ukradnutia akcií spoločnosti je obvinená Denisa Pávková, ktorá mala o Technopole s Marianom Kočnerom komunikovať cez aplikáciu Threema.

Pri konfrontácii s kauzou Technopol uviedol v minulosti Marian Kočner, že ide o „schizoidné" výmysly, a svoj podiel na ovládnutí firmy popieral. Z komunikácie cez Threemu vyplýva, že mal M. Kočner celú akciu zorganizovať. Ako organizátor je aj v kauze obvinený.

Marian Kočner je obvinený tiež v kauze podplácania viacerých bratislavských sudcov. Obžalovaný je z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Marian Kočner