Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočnera presťahovali do Nitry. Obhajca apeluje na ekonomiku presunov

11.09.2019, 10:14 | TASR

Obžalovaného a obvineného Mariana Kočnera premiestnili z Ústavu na výkon väzby (ÚVV) v Leopoldove do ÚVV v Nitre, informoval jeho obhajca Marek Para, s tým že k premiestneniu malo dôjsť v utorok vo večerných hodinách.

  • Tlačiť
  • 4

„Stále trváme na našom stanovisku a názore, že pokiaľ bude môj klient vo väzbe v Leopoldove, tak by mali prebiehať hlavné pojednávania v ÚVV Leopoldov. Alebo zastávame naďalej náš návrh, že by z ekonomických dôvodov mal byť M. Kočner premiestnený do ÚVV v Bratislave, kde s ním aktuálne prebiehajú pojednávania,“ zdôraznil ďalej M. Para, ktorý je práve na ceste za svojím klientom.

Senát Špecializovaného trestného súdu rozhodol v utorok záporne o návrhu obhajcu M. Paru, ktorý chcel, aby bol premiestnený z ÚVV Leopoldov do ÚVV Bratislava. Taktiež zamietol doplňujúci návrh presunúť pojednávania do ÚVV Leopoldov.

Neprehliadnite

Senát taktiež zamietol návrh o tom, aby mohli zástupcovia strán informovať verejnosť o tých častiach svedectva exsiskára Petra Tótha, ktoré sa týkajú samotných zmeniek. Pojednávanie vo veciach falšovania zmeniek TV Markíza bude pokračovať v októbri v ÚVV Bratislava.

Od vzatia do väzby koncom júna minulého roka M. Kočner bol umiestnený najprv v ÚVV Bratislava, potom v Leopoldove, následne v Banskej Bystrici, potom opätovne v Leopoldove, a teraz v Nitre.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Marian Kočner