Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kočnera znovu obvinili v kauze golfového areálu v Báči

02.07.2019, 10:38 | TASR

Podnikateľa Mariana Kočnera polícia opätovne obvinila vo veci poškodzovania veriteľa v kauze golfového areálu v Báči (okres Dunajská Streda), kde mala veriteľom vzniknúť škoda vo výške najmenej 3,1 milióna eur. Okrem neho sú obvinení aj Ján F. a Peter P. Informoval o tom Denník N.

  • Tlačiť
  • 1

Zločinu poškodzovania veriteľa sa mali dopustiť „formou spolupáchateľstva v súvislosti s odstránením majetku akciovej spoločnosti“, uvádza polícia na sociálnej sieti.

Podľa polície mala vzniknúť veriteľom týmto skutkom škoda najmenej vo výške 3,1 milióna eur. Obvinenie pôvodne vzniesol v novembri 2018 vyšetrovateľ voči M. Kočnerovi spolu s ďalšími dvoma obvinenými.

Tých obvinil zo zločinu poškodzovania veriteľa v súvislosti s prevodom nehnuteľnosti na obchodnú spoločnosť, kde bola spôsobená škoda veriteľom tejto spoločnosti vo výške viac ako 7,5 milióna eur.

Neprehliadnite

Podľa medializovaných informácií mali obvinení podvodom získať golfový areál v Báči. „Dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v trestnej veci týkajúcej sa golfového ihriska v Báči zrušil uznesenie o vznesení obvinenia trom osobám a zároveň vrátil vec vyšetrovateľovi s pokynom na vykonanie ďalšieho dokazovania,“ ozrejmila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Obvinený M. Kočner je väzobne stíhaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Takisto je obvinený spolu s Pavlom Ruskom v kauze falšovania zmeniek TV Markíza.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Marian Kočner