Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kontrolný systém NDS načapal bez diaľničnej e-známky tisícky áut

08.02.2016, 18:45 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Na najmenej 39 sa už vyšplhal počet obetí silného zemetrasenia na Taiwane

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

TREND.24

Bez novej elektronickej diaľničnej známky sa po spoplatnených diaľniciach a rýchlostných cestách pohybovalo 7 483 vozidiel. Odhalil to kontrolný systém Národnej diaľničnej spoločnosti podľa údajov z piatka 5. februára. Počet automobilov jazdiacich bez zaplatenej e-známky sa od začiatku tohto mesiaca zvýšil. V prvý februárový deň e-známku nemalo 6 095 vozidiel.

Predseda OKS Ondrej Dostál dnes podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie, ktorým reaguje na dve tlačové besedy premiéra Roberta Fica. Fico na tlačovkách informoval o daňových kontrolách predchádzajúceho podnikania Igora Matoviča a novinárom predložil aj viaceré dokumenty a záznamy daňových úradov. Podľa O. Dostála nie je žiadny dôvod, aby takýmito informáciami disponoval predseda vlády a už vôbec nie je dôvod, aby predseda vlády zverejňoval takéto informácie za účelom škandalizácie opozičného politika.

Slovenská polícia eviduje za minulý rok 1 779 podvodov s platobnými kartami pri medziročnom náraste o 6,3 %. Odhadovaná škoda sa pohybuje na úrovni 1,3 mil. eur. Najčastejšou obavou Slovákov v on-line prostredí je pritom napadnutie zariadenia vírusom. V prieskume Eurobarometer sa takto vyjadrilo 61 % respondentov. Strach z krádeže identity má 59 % Slovákov, z napadnutia či podvodov s bankovou kartou a internetovým bankovníctvom má obavy 54 % opýtaných.

Odborový zväz KOVO a Zväz autobusovej dopravy sa v pondelok dohodli na zvýšení tarifných aj priemerných platov pre približne 12-tisíc zamestnancov autobusových spoločností. Tarifné mzdy stúpnu o 6,6 percenta a priemerné platy o tri až štyri percentá. Tri percentá sú isté a to štvrté bude závisieť od splnenia hospodárskeho výsledku spoločností v tomto roku.

Britská speváčka Adele, ktorej najnovší album "25" láme rekordy, bola v roku 2015 najpredávanejším interpretom na svete. Oznámila to dnes Svetová federácia hudobného priemyslu (IFPI). V USA a Veľkej Británii album vytvoril nové rekordy v počte predaných kusov v prvom týždni od vydania. Titulná pieseň Hello bola zároveň prvým singlom v Spojených štátoch, ktorý bol stiahnutý viac ako miliónkrát za jeden týždeň.

Slovenská pošta, a. s., bude poskytovať ministerstvu vnútra univerzálnu poštovú službu na základe zákona o poštových službách počas jedného roka za 5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (6 mil. eur vrátane dane). Stalo sa tak na základe rokovacieho konania bez zverejnenia. Uvedenú službu môže z dôvodu výhradných práv poskytovať iba Slovenská pošta, a to na základe licencie Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Dve holandské väznice so zvýšenou úrovňou bezpečnosti sú plné teroristov a džihádistických bojovníkov a preto úrady v tichosti rozširujú ich kapacity. Uviedol to dnes holandský denník Algemeen Dagblad (AD). Väznice vo Vughte a v Rotterdame sú jediné v Holandsku, ktoré majú podmienky na väznenie vysokorizikových osôb spájaných s terorizmom. Holandské ministerstvo spravodlivosti sa k informáciám o rozširovaní počtu ciel pre extrémne nebezpečných väzňov odmietlo vyjadriť. Potvrdilo však, že v oboch väzniciach prebiehajú stavebné práce zamerané na zvýšenie ich kapacity.

Na najmenej 39 sa už vyšplhal počet obetí silného zemetrasenia na Taiwane zo sobotňajšieho rána miestneho času. Viac ako stovka ľudí je podľa úradov stále nezvestných. Záchranárom sa ale ešte darí z trosiek vyťahovať živých ľudí. Najnovšie vyslobodili osemročnú dievčinu a jej tetu, ktoré strávili v sutinách viac ako 60 hodín.

Predaj nových osobných áut a ľahkých úžitkových vozidiel v Rusku v januári medziročne klesol o 29,1 percenta na 81 849. Ukázali to dnešné údaje podnikateľského združenia AEB. So slabým dopytom sa v Rusku stretla aj mladoboleslavská Škoda Auto, ktorá tam v januári predala 3556 áut. To je o 31 percent menej ako pred rokom. Experti sa zhodujú, že po minuloročnom poklese predaja sa nepriaznivý vývoj prejaví aj tento rok.

Žilinský samosprávny kraj zavádza vo svojich nemocniciach a poliklinikách možnosť objednať sa u lekára cez internet. Portál www.objednatvysetrenie.sk zatiaľ testuje 17 ambulancií na Kysuciach, Hornom Považí, Orave, Turci a Liptove. Systém je podľa predsedu kraja Juraja Blanára ľahko ovládateľný a šitý na mieru pre lekára i pacienta s nulovými nákladmi. Pacient sa môže u lekára objednávať aj cez tablet či mobil.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 18:45 pred hlavnými TV správami.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)