Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kontroverznú výstavu Body The Exhibition bojkotuje aj cirkev

12.08.2017, 14:20 | SITA

Predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský odporučil veriacim, aby sa na výstave Body The Exhibition, ktorú otvorili tento týždeň v Bratislave, nezúčastňovali. Existujú vážne obavy, že vystavované telá patrili osobám, ktoré čelili v Číne prenasledovaniu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„Výstava Body The Exhibition opätovne prináša na Slovensko ľudské mŕtvoly s nejasným pôvodom, vypreparované ako exponáty kvôli materiálnemu zisku. S prihliadnutím na odborné stanoviská Slovenskej lekárskej komory a Ústavu zdravotníckej etiky odporúčame, aby sa veriaci na tomto podujatí nezúčastňovali. Zvedavosť na bizarnú atrakciu, ani kamufláž vzdelávania nemôžu prekryť skutočnosť, že ide o zneváženie mŕtvych tiel, ponižujúce ľudskú dôstojnosť,“ uvádza sa v stanovisku S. Zvolenského, ktoré agentúre SITA poskytla Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Existujú vážne obavy, že telá vystavované na výstave Body the Exhibition patrili osobám, ktoré čelia v Číne prenasledovaniu. Tento týždeň to uviedol Marek Tatarko zo Slovenskej asociácie Falun Gong.

Zdroj: SITA / AP

M. Tatarko spolu s ďalšími aktivistami žiadal organizátorov výstavy, ktorá sa koná v priestoroch bratislavskej Incheby, aby preukázali pôvod vystavených mŕtvych tiel. Keďže organizátori na otázku nezareagovali, aktivisti sa obracajú na štátne orgány so žiadosťou, aby v tejto veci konali.

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Benediktová z marketingového oddelenia JVS Group, spoločnosť už podobnú výstavu zobrazujúcu plastinované ľudské telá na Slovensku usporiadala pred piatimi rokmi pod názvom The Human Body.

Zdroj: SITA / AP

Podľa M. Tatarka je jedinou dostupnou reakciou k výstave tiel odpoveď na interpeláciu podpredsedu NR SR Jána Figeľa z roku 2012, v ktorej sa uvádza, že „všetky exponáty pochádzajú z Číny, kde boli legálnym spôsobom darované univerzite Dalian Medical University“. Ľudia, ktorých telá sú vystavované, údajne zomreli prirodzenou smrťou a nemocnice ich označujú za „nezdokumentované“.

M. Tatarko však pripomenul, že podľa čínskej pitevnej vyhlášky musia byť nezdokumentované telá uchované viac než mesiac, než môžu byť použité. Telá určené pre výstavy však musia byť plastinované najneskôr do dvoch dní od úmrtia.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Body The Exhibition, cirkev

Súvisiace články

Koalícia škodí republike. Reputácia krajiny ju až tak netrápi

Koalícia škodí republike. Reputácia krajiny ju až tak netrápi

Čerešničkou na krízovej torte je fakt, že minulý týždeň strávil Peter Plavčan na dovolenke. Ide o neklamný príznak, že sa ako verejný činiteľ pohybuje na hrane svojprávnosti

Miliardy vyhodené do vzduchu: podnikatelia kritizujú kvalitu univerzít a vládu

Plavčan abdikuje z funkcie, potvrdil Danko

V USA odstraňujú sochy konfederačných generálov

Škodí vláde, škodí Slovensku. Plavčanov odchod je správny

Diskusia (0 reakcií)