Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kópia nestačí. Špeciálny prokurátor žiada originál nahrávky z kauzy Gorila

10.01.2019 | TASR

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

10.01.2019 | Bez_servítky

Vyšetrovateľ by mohol komisionálne (zápisnične úradným záznamom pred svedkami) urobiť overenú fotokópiu nahrávky (celého USB kľúča 1:1) a poslať ju prokurátorovi ako "originál" a ORIGINÁL (USB z domovky) by mal zápisnične a pred svedkami odložiť do zapečateného trezoru s 24-hodinovou ostrahou.

Je totiž možné, že sa tu môže hrať o "dejavu" a po skartácii spisu Gorila (papierovom) môže "niekto" zabezpečiť skartáciu originálnej nahrávky. Je totiž veľmi preveľmi toxická a cena za jej skartáciu môže byť zaujímavá.

Už len nájsť vykonávateľa skartácie/zmiznutia/krádeže a podobne.

NIE, podľa môjho názoru by ORIGINÁL nahrávky v prípravnom konaní z bezpečnostných dôvodov nemala opustiť tím Gorila skôr, ako nedôjde k jej znaleckému skúmaniu.

Pamätáme sa, ako dopadla nahrávka "Hlasu podobnému hlasu ...." a aj to, že bol daný pokyn na jej skartáciu a tým znemožnenie v budúcnosti ju znalecky skúmať.

P.S.: Originál nahrávky je predsa možné vypočuť aj v prítomnosti vyšetrovateľa, ktorý ako jediný je osobne zodpovedný za priebeh vyšetrovania. Ak prokurátor chce, nech si spis zoberie k sebe a osobne vykonáva úkony trestného konania a potom nech si aj osobne zodpovedá za konanie.

10.01.2019 | Bez_servítky

https://www.aktualit...

Posledná veta v článku:
"Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ktorý sa dostal do funkcie vďaka Smeru, trestné stíhanie v kauze financovania strany zastavil."

Preto nedôvera k tomuto prokurátorovi je veľmi preveľmi vysoká ....

10.01.2019 | skorodochodca

... asi čaká na ponuky ...
... v dobre spravovanej liberálnej spoločnosti sa dá predať a kúpiť všetko, nie len noviny ....
... ale pre nás, občanov, by stačilo, ak by sa objavila na internete ..... a mohli si ju vypočuť ... a podľa toho ísť do volebných miestností ....

10.01.2019 | l363

skratka si potrpi na kvalitu zaznamu, je to skutocny audiofil.

11.01.2019 | OliWer1

:-)

10.01.2019 | Emasculate

Ale aspon vyzerá čestne a inteligentne

10.01.2019 | _martin_

Keďže sa jedná o digitálny zápis na USB kľúči, tuší Kováčik, o čom hovorí ? Čo je originál a čo kópia ?

11.01.2019 | LPB

Žeby by originál bol analógový? To sa mi nezdá. Pri tých bubákoch, čo každoročne zožerie SISka.

11.01.2019 | Obi-Wan Kenobi

kokos ako sa toto zasa dostalo ku kovacikovi? Kazdemu musi byt jasne ze tento clovek pripady nevysetruje ale zameta pod koberec.

11.01.2019 | chr

Znova sa len potvrdilo , že výmena bábiek na čele štátu nič nezmanila . Psy štekajú a karavána ide ďalej . Možeme sa len dohadovať a určite uhádneme na prvý krát , prečo sa to znova dostalo ku kováčikovi . Zametač je na zametanie a ten si svoju prácu robí 100%. Na zlodejsku je to proste tak .

11.01.2019 | OliWer1

Kedy odstúpi tá mangalica? Chystal sa odstúpiť, tak je najvyšší čas....