Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Koronavírus kazí kšefty. V Číne sa takmer totálne prepadol predaj osobných áut

21.02.2020, 09:35 | TASR

Predaj osobných áut v Číne sa v prvej polovici februára prepadol o vyše 90 percent. Dôvodom je epidémia nového koronavírusu, ktorá viedla k zatvoreniu veľkého počtu firiem a obchodov a k obmedzeniu pohybu obyvateľstva. Uviedla to Čínska automobilová asociácia (CPCA).

  • Tlačiť
  • 1

Podľa CPCA klesol maloobchodný predaj osobných áut v Číne v prvých 16 februárových dňoch oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 92 percent.

„Len pár predajní bolo v prvých februárových týždňoch otvorených. Navyše, ani tie veľa ľudí nenavštívilo,“ informovala CPCA.

Neprehliadnite

Za celý február sa počíta s poklesom predaja vozidiel zhruba o 70 percent, keďže v treťom týždni sa situácia trochu zlepšila, a za prvé dva mesiace roka spolu o 40 percent.

Ako pre agentúru Reuters uviedlo Združenie čínskych výrobcov áut (CAAM), očakáva sa, že predaj áut v Číne klesne v prvom polroku tohto roka medziročne o viac než 10 percent a za celý rok sa počíta s približne 5-percentným poklesom. Aj to v prípade, že sa epidémiu podarí dostať pod kontrolu do apríla.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Čína, koronavírus