Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Košice idú zvyšovať daň z nehnuteľností

13.12.2019 | TASR

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

13.12.2019 | muchomuurka

Najprv navýšia cestovné o temer 100% , teraz dane o 200% a na budúci rok budú Košičania odovzdávať celú výplatu, aby zatiahli Raši-Polačekovce :Ď. Čo tak pohľadať nejaké sofistikovanejšie riešenia, než vyťahovať z ľudí ďalšie peniaze? Toľko úradníkov živiť je hospodárne? Ale to príde asi v tej ďalšej vlne priamo od občanov v iniciatíve - Poznaj svojho úradníka a zaplať mu iba za odvedenú prácu, nie za popíjanie v pracovnom čase.

14.12.2019 | mam_rad_jablka

Mestá majú naozaj viac kompetencií. Jedna ruka dáva, druhá berie.. nikto nebude zadarmo kosiť.. ok, možne tie ovce keby sme vypustili po sídliskách. Každý by si mohol adoptovať tú svoju a raz denne, by jej vymenil vodu v korýtku. Na zimu pritúlil v pivnici, ráno mlieko na syr nadojil.. veď sme dajaký národ hrdý na tradície! Zo zákona prikázať zamestnávateľom nad 49 pracovníkov zakúpiť po ovci každému.

Zvyšovať dane z majetku je nutné. Mali by sa zvyšovať podľa ceny bytu a nie podľa podlahovaj plochy. Dane z majetku sú nízke a aj preto sú vysoké odvody z práce.

A súhlasím s názorom, že toto zvyšovanie je potrebné robiť priebežne v menších zvýšeniach ako nárazové zvýšenie o 100% alebo 200%. Za 7 rokov hodnota bytu, domu šla brutálne hore.

14.12.2019 | stryko drzgros

"Mesto zvýšenie dane z nehnuteľností argumentovalo tým, že daň sa nezvyšovala sedem rokov a príjmy z nej získané sú od roku 2013 v rovnakej výške, a to okolo 20 miliónov eur ročne. Výdavky mesta za rovnaké obdobie však vzrástli o 95 miliónov eur. "

demagogia najhrubsieho zrna ...
co tak uviest, o kolko desiatok mil. € sa za uvedene obdobie zvysili podielove dane ?