Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Košické letisko vypravilo v júni rekordných 27-tisíc dovolenkárov

04.07.2019, 10:53 | TASR

Z košického letiska odletelo v júni 27 184 dovolenkárov, čo v danom mesiaci predstavuje absolútny rekord v histórii letiska, medziročne ide o nárast o 17,5 percenta. Z hľadiska charterovej prepravy bol najlepším aj celý prvý polrok. TASR o tom za letisko informovala Karolína Linhartová.

  • Tlačiť
  • 0

Za prvých šesť mesiacov prešlo letiskom spolu 31 652 charterových cestujúcich, celkovo vybavili 219 454 pasažierov. Predstavuje to medziročný nárast o 2,7 percenta. „Z tohto hľadiska ide o najsilnejší jún, respektíve prvý polrok za posledných desať rokov a druhý najsilnejší v histórii letiska,“ uviedla.

Neprehliadnite

„Napriek tomu, že minuloročná letná sezóna bola rekordná s takmer 170.000 vybavenými charterovými cestujúcimi, prvý polrok tohto roka naznačuje, že by sa nám mohlo podariť ju v tomto roku ešte o niečo prekonať,“ potvrdil riaditeľ letovej prevádzky Martin Jezný.

Letisko Košice zaznamenalo doposiaľ ako najsilnejší deň tohto roka 25. jún, vybavilo spolu 3873 cestujúcich, z toho 2325 dovolenkárov na charterových letoch.

Ako povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Michael Tmej, za ešte lepšími výsledkami v oblasti charterovej prepravy oproti rekordnému vlaňajšku je najmä skorý začiatok sezóny. „K moru sa z Košíc lieta tento rok už od apríla, čo doteraz nebolo zvykom,“ uviedol. Verí, že cestovné kancelárie budú v predlžovaní dovolenkovej sezóny v budúcnosti pokračovať.

Prostredníctvom cestovných kancelárií sa z Košíc odlieta do 14 destinácií v krajinách Bulharsko, Cyprus, Chorvátsko, Egypt, Grécko, Severný Cyprus, Taliansko, Tunisko a Turecko.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Košice, letisko

Diskusia (0 reakcií)