Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kosovo zatvorilo kasína a stávkové kancelárie, občanov ovládol hazard

22.03.2019, 19:39 | TASR

Kosovský parlament v piatok schválil dočasné zatvorenie všetkých kasín a stávkových kancelárií, aby posilnil kontrolu úradov nad nimi.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

hazard, Kosovo

Zákonodarcovia hlasovali pomerom 74 k 0 za rezolúciu pozastavujúcu hazardnú činnosť dovtedy, kým nebude schválený návrh zákona z dielne vlády. Tá ho pripraví do 30 dní. Kabinet neoznámil, čo sa novým zákonom zmení v porovnaní s rezolúciou.

Neprehliadnite

Kosovskoalbánsky zákonodarca Avdullah Hoti zo strany Demokratická liga Kosova (PDK), ktorý rezolúciu navrhol, vyhlásil, že „stávkovanie občanov ovládlo, ale nikto vďaka stávkových kanceláriám nezbohatol“.

Kosovský premiér Ramush Haradinaj na svojom účte na Facebooku napísal, že schválenie návrhu zákona kabinetom očakáva na budúci týždeň.

Vláda mala v roku 2018 príjem zo stávkovania a hazardných hier vo výške 16 miliónov eur. Po tom, ako susedné Albánsko vlani zatvorilo všetky kasína a stávkové kancelárie, sa mnohé presťahovali do Kosova.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy hazard, Kosovo