Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kotlebovci si odmietli odopnúť odznaky ĽSNS, vykázali ich

31.01.2017, 15:35 | TREND.sk

Podľa zákona nie je dovolené do rokovacej sály vnášať akékoľvek materiály propagujúce politickú stranu alebo hnutie.

  • Tlačiť
  • 7

Poslancov Kotlebovej ĽSNS pre odznaky vykázali z rokovacej sály, tí však odmietli odísť. Kotlebovci porušili opatrenie nového rokovacieho poriadku tým, že na sakách mali odznaky, ktoré propagujú ich politickú stranu, tvrdí agentúra TASR.

Schôdzu najskôr prerušila predsedajúca Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a poslancov ĽSNS Stanislava Mizíka a Milana Mazureka (na fotografii) vyzvala, aby si dali odznaky dole. Kotlebovci reagovali smiechom a odznaky si odmietli odopnúť. Podpredsedníčka parlamentu preto prerušila rokovanie.

Po porade s ďalšími členmi vedenia parlamentu L. Nicholsonová poslancov ĽSNS vykázala zo sály. Odísť však odmietli.

Podpredsedníčka parlamentu ich upozornila, že vykázanie zo sály sa berie ako neospravedlnená účasť na rokovaní a pri opakovanej absencii im siahnu na poslanecký plat.

Na odznaky kotlebovcov poukázal poslanec Miroslav Beblavý (nezaradený), podľa ktorého je takýto odznak v rozpore s aktuálnym rokovacím poriadkom.

Nový rokovací poriadok Andreja Danka prikazuje toto: „Do rokovacej sály je zakázané vnášať transparenty, plagáty, letáky alebo iné obdobné vizuálne zobrazenia, zbrane, výbušniny a paralyzujúce prístroje a látky. Do rokovacej sály je zakázané nosiť materiály propagujúce politickú stranu alebo politické hnutie alebo šíriace reklamu. Do rokovacej sály je ďalej zakázané vnášať jedlo. Voči osobe, ktorá poruší niektorý z týchto zákazov, predsedajúci postupuje podľa odseku,“ píše sa v poriadku.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Kotleba, parlament