Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kováčik odmieta kontakty s Bödörom aj nezákonné konanie

16.01.2020, 09:51 | TASR

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik naďalej odmieta stretnutia, komunikáciu či kontakty s podnikateľom Norbertom Bödörom. Odmieta aj ovplyvňovanie kauzy televíznych zmeniek a akékoľvek nezákonné konanie. Reagoval tak na výpoveď niekdajšieho príslušníka Slovenskej informačnej služby Petra Tótha na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka, informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

  • Tlačiť
  • 3

D. Kováčik sa podľa nej opakovane ohradzuje voči šíreniu vymyslených lží o neexistujúcom vzťahu v súvislosti s motákmi a naďalej trvá na svojom vyhlásení.

„Ktorékoľvek z medializovaných tvrdení je pripravený bezodkladne vysvetliť orgánom činným v trestnom konaní,“ uviedla. D. Kováčik doteraz nebol políciou predvolaný vypovedať k predmetnej trestnej veci, ani k ďalším veciam, ktoré boli medializované ako výpoveď svedka a niekdajšieho príslušníka Slovenskej informačnej služby P. Tótha.

Jeho tvrdenia sú podľa D. Kováčika nepravdivé a vo veci týkajúcej sa zmeniek žiadnym spôsobom dozorujúceho prokurátora neovplyvňoval, nevstupoval do výkonu jeho právomocí a nijakým spôsobom do veci nezasahoval.

„V dvoch prípadoch aproboval príslušné písomnosti, ktoré v oboch prípadoch pripravovali a spracovávali na podpis prokurátor vykonávajúci dozor nad zákonnosťou prípravného konania a jeho bezprostredne nadriadený prokurátor, s ktorými sa špeciálny prokurátor stotožnil bez úprav, zmien či zásahov,“ uviedla J. Tökölyová.

Neprehliadnite

D. Kováčik sa mal podľa nej o tom, že sa jeho meno spomína v súvislosti s komunikáciou aj informáciu o obsahu a rozsahu komunikácie dozvedieť len z médií.

K medializovanej komunikácii spomínaných osôb z aplikácie Threema ÚŠP uvádza, že z nej vyplýva, že v trestných veciach, týkajúcich sa Mariana Kočnera, Ladislava Bašternáka a ďalších bolo rozhodovanie D. Kováčika a ďalších prokurátorov v neprospech záujmov týchto osôb.

Podľa P. Tótha chcel M. Kočner vedieť, či by P. Tóth cez špeciálneho prokurátora D. Kováčika zistil, aké sú vyhliadky jeho prepustenia z väzby. Rovnako, či by nemohol intervenovať u prokurátora Jána Šantu, ktorý rieši kauzu televíznych zmeniek.

Dodal, že od D. Kováčika prišla cez podnikateľa N. Bödöra záporná odpoveď s tým, že J. Šanta by okamžite zvolal tlačovú konferenciu.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Dušan Kováčik