Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krajčí: Rúška pre všetkých majú efekt ako očkovanie

15.03.2020 | Eva Mihočková

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

17.03.2020 | Tibor Šuľa

Vážený pán budúci minister zdravotníctva, "Rúška pre všetkých majú efekt ako očkovanie," je to len progandistické heslo. Hodilo by sa na nejaký míting. V žiadnom prípade to nemožno brať ako fakt. Rúška nedokážu zachytiť 100 percent vírusov. Sú jedným epidemiologických opatrení, ktoré sa zavádzajú. Ak sa bližšie pozrieme na problematiku očkovania, tak musíme konštatovať, že zaočkovať je možné len isté percento populácie, alebo nemožno zaočkovať všetkých. Rúška môže mať každý. Ak sa na nich zachytia kvapôčky s vírusom a premočí sa nimi, tak to nie je veľká výhra. Účinnejšie sú respirátory. Konštatovbanie: Rúška pre všetkých majú efekt ako očkovanie - je hoax. Šírenie takejto správy je nebezpečné, lebo môže uviesť človeka do omylu. Okrem toho ide o dosť nešťastnú propagáciu očkovania. Je nutné konštatovať, že aj pri očkovaní proti chrípke nemáme istotu, že vakcína bude obsahovať protilátku proti chrípkovému vírusu, ktorý sa aktuálne vyskytuje v populácii. Ak kladieme dôraz na používanie rúšok, tak musíme klásť dôraz aj na ďalšie protiepidemické opatrenia a hygienické zásady. Možno by bolo niekedy vhodné, aby sa miister zdravotníctva obrátil na garnatov štúdijného programu virológia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pán budúci minister zdravotníctva, neviem že kde ste čerpali informáciu, že v Číne sa vysporiadali s koronavírusom vďaka nosenia rúšok? Prosím Vás nerobte hambu Slovensku svojimi vyjadreniami. V Číne priali množstvo opatrení, ktoré boli účinné a navyše ich ľudia dodžiavli do bodky.

18.03.2020 | mno

Ok. Až na jednu vec a tu tú, že on ešte zatiaľ nie je kompetentný čokoľvek v tom podnikať. Nakoľko tieto kompetencie má ešte stále tá stará vláda. ktorá ale skôr rapoce, hľadá výhovorky a hádže to na iných, ako keby mala hoci len tie rúška pre obyvateľstvo v predstihu zabezpečiť. Tak že ak sa vyjadruje nuž len k tomu najjednoduchšiemu druhu ochrany. Ktorý ale ani doposiaľ nemajú obyvatelia zabezpečený. tak že zbytočne by sa vykecával o respirátoroch, o tom ktoré sú ako účinné, ked ani len rúška nie sú. Ale dávajú krásne návody ako si ich ušiť. To je presne taká perla pre svet ako ten hokejový "titul" priklepnutáý BB od stola. Aj ked sa finálna časť oň ani len nezačala hrať.

Vhodnosť obrátiť sa na kohokoľvek tak isto prislúcha ešte stále a aj prislúchala tomu kto tým ministrom reálne je.
Nuž on robí hanbu ale tí neschopáci, ktorí doteraz dokázali len ochranné pomôcky číne vykšeftovať namiesto toho aby sa starali o vlastných, tí hanbu nerobia. Celý ten príspevok je zameraný vyslovenie len ako trolovanie. Už chýbali len oslavné ódy na ešte aj doteraz kompetentných a ale len pomaly sa prebúdzajúcich neschopákov do reality. Bud je to teda objednávka na ešte nenastúpeného ministra, alebo jenoduché trolovanie za svoju grupu.

20.03.2020 | Iveta

mal by vrátiť diplom

22.03.2020 | Anonym

Zdá sa, že obsadzovanie ministerských kresiel ide naďalej podľa komunistického scenára: "když je blbej, kopneme ho vejš"
Vrátiť diplom v takom prípade nestačí, pomohlo by asi zbavenie svojprávnosti.

23.03.2020 | leguan

Mimoriadne trápne, pán minister.
Rúško funguje len čiastočne a to len 2, max. 3 hodiny.
Ľudia ich nosia aj niekoľko dní! Aj niektorí zdravotníci.
V Onkológii na Heydukovej zdravotníci nafasovali jedno rúško na týždeň !
Respirátor majú jeden pre oddelenie + pokyn hygieničky, že ho majú použiť, až budú mať pacienta s potvrdeným Covidom.
Robia s pacientami, ktorí majú oslabenú imunitu. Kým sú v inkubačnej lehote, jeden nakazí aj desiatky oslabených .