Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kriminalisti zasahujú proti nelegálnemu hazardu v 100 prevádzkach

28.06.2018, 13:09

Príslušníci finančnej správy dnes na celom území Slovenska zasahujú proti nelegálnemu hazardu. Ako ďalej agentúru SITA informovala Drahomíra Adamčíková z komunikačného oddelenia Finančnej spravy SR, colníci Kriminálneho úradu FS vykonávajú akciu v 100 prevádzkach.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

hazard

„Ide o najväčšiu akciu zameranú na odhaľovanie obchádzania zákona o hazardných hrách. Stovka kriminalistov finančnej správy preveruje aj podozrenia z podvodov na dani z pridanej hodnoty (DPH) a dani z príjmu právnických osôb (DPPO) v každom kraji Slovenska,“ povedala D. Adamčíková.

Finančná správa podľa nej momentálne nemôže zverejniť ďalšie podrobnosti o dnešnom zásahu vzhľadom na to, že vykonáva v tejto súvislosti ďalšie úkony. „Podrobné informácie poskytne v pondelok po analýze a vyhodnotení výsledkov zásahu,“ dodala D. Adamčíková.

Neprehliadnite

Ďalej informovala, že počet uložených pokút, ako aj ich výška v tejto oblasti za minulý rok oproti predošlým rokom výrazne narástli. Daňovými úradmi bolo vlani uložených 210 pokút vo výške skoro 379-tisíc eur. „Výška uložených pokút vzrástla v roku 2017 v porovnaní s rokom 2016 o takmer 14-tisíc eur alebo 3,75 percent a oproti roku 2015 až o 245-tisíc eur alebo 184 percent,“ doplnila Adamčíková.

Na výhrach bolo minulý rok vyplatených spolu 2,699 miliardy eur, čo je medziročne viac o 20 miliónov eur. Do štátneho rozpočtu boli priamo z prevádzkovania hazardných hier v roku 2017 odvedené prostriedky vo výške 197 miliónov eur, čo je medziročne viac o 12 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hazard

Diskusia (0 reakcií)