Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kritizuje NATO a obracia sa na východ. Ako ovplyvnia EÚ Macronove postoje?

13.11.2019 | Jaroslav Fabok

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

13.11.2019 | Runforfun

Je hrozne smutné, keď si EU s 512 mil obyvateľmi a s HDP druhý najväčším na celom svete, nedokáže zariadiť svoju obranyschopnosť. Skráka málo dávame do obrany, super..máme sa o to lepšie..avšak porazí nás aj feudálne RUsko.

13.11.2019 | zajo-

a ešte z vnútra to rozkladájú osoby ako novodobý Biľag - copytán degenerátor, ktorý mal dostať už niekoľko doživotí za vlastizrady - ide o vysokoaktívnu bezpečnostnú hrozbu ! ! ! Už dávno mal byť zatvorený tento kolaborant s aparátom CCCP a KGB.

13.11.2019 | Julo 2018

Prvý politik v EU ktorý pochopil že akcie USA pod hlavičkou NATO sú veľkým rizikom pre mier v EU. Merkelová musí byť ticho, lebo je donútená , preto aj musela odísť z postu ministerky obrany van Layen a dosadili tak AKK , tá už vyhlásila že Nemecko sa bude viac aktivizovať v bojových akciách , že zvýši náklady do armády aj na úkor HDP , a podobné akcie . Preto bola aj taká veľká návšteva Pencea v Nemecku ( kontrola plnenia príkazov ? ).

13.11.2019 | Runforfun

Ziadne pokyny USA. CO si vybojujem to máme. NEdokážeme ochrániť južnú morskú hranicu a Afrikou a s Aziou. Turecko je akcieschopnejšie ako celá Europa. NA východe hrozí Rus a robí si čo chce. Už treba zaveliť a poďme jednotne tvoriť obranu.

13.11.2019 | BrunoBruno

A v čom sú rizikom pre mier v EÚ?
Je smiešne ak sa bohatá a vo svojej podstate silná EU má obracať na chudobné a upadajúce Rusko, ktoré napreduje vína agresívnym pozieranim susedov.( Samozrejme od čias ZSSR Rusku vzdy šlo o mier. Svetový...)
Obracať sa na Rusko je iba mokrý sen kapitána, Kotlebovcov a iných. Ani tí by v skutočnosti nechceli kuratelu Ruska. Iba by chceli mať vlastný piesoček pre seba a svojich verných kde by mohli kradnúť bez toho, aby im niekto nazeral na prsty. Samozrejme kradnutiu rozumejú historický lepšie v Rusku...

13.11.2019 | Uspesny startupista

Zda sa ze Macron ako prvy pochopil nevyhnutnost strategickeho spojenectva EU s Ruskom. Lebo ak nas v tom predbehne Cina, tak proti tandemu Cina/Rusko z vychodu a USA zo zapadu nema denglava Europa ziadnu sancu. Zial je to tak, napriek tou ze stary kontinent je moja srdcovka. A Ukrajina na nestastie predstavuje povolene Collateral Damage.

13.11.2019 | enko

o akom spojenectve prosim ta hovoris ? rusaci nas tu len vykoristovali a zabijali

13.11.2019 | fivestar

Mal by si vrátiť školné za tie bludy, ktoré ťa tam naučili. Ak "nás" niekto chcel likvidovať a zabíjať, tak to boli Húni a Nemci.
Liberáli budú na smrtelnej posteli velmi sklamaní a budú čakať do poslednej sekundy svojho márneho života naplnenie svojich mokrých snov, že Rusko je hrozba a zničí Slovensko. Umrú sklamaní.

14.11.2019 | Runforfun

Vidíme ako sa RUsko správa k susedom, kde sa dá je vojna. Kto chce náhodou žiť po svojom tak ho RUsi napadnú. Likvidovali CSSR 40 rokov a dakujeme stačilo.

14.11.2019 | fivestar

No, keby nebolo toho zlého RUska, dnes by vo vašom dome bývali nemci, ak nie si žid alebo cigán (lebo Hitlerov rastúci lebensraum), a ty by si ťažil rudu na Urale. ZSSR nie je RUsko a Putin nie je Stalin, ani Brežnev.

13.11.2019 | BrunoBruno

Odkiaľ píšeš? Z nejakého úspešného start-upu na predmestí Sverdlovska? Štek za polievku?

14.11.2019 | chr

Bohužiaľ sme svedkami v EU ako sa individualisti snažia napchať si vrecka , len svoje vrecká . Po východnéj europe je zrejme , že Macron sa snaží zachrániť le Frantikov. Sme svedkami delenia EU vpriamom prenose. Je to dlhodobo viditeľný jav , keď dnes už pri akýkoľvek problémoch tak jednotlivé štáty konajú len na svoju päsť. Nejaký spoločný záujem a profit vymenia za idividuálnu egoistickú snahu konať len vo svoj prospech . A smerovať náš záujem na rusko , je úplný omyl. Rusko je , tak ako bolo , kolos na hlinených nohách . Na spoluprácu treba vždy dvoch , ktorý uznávajú spoločné hodnoty . Bohužiaľ rusko v tak ako v minulosti , tak aj v súčasnosti a ak sa tam nič nezmení , tak určite aj v budúcnosti uznáva len a len svoje hodnoty. Pri ich snahe získať štatút veľmoci je liliputin schopný spraviť čokoľvek , včítane vraždenia , vojen , vnucovania svojich podmienok a ovplyvňovania čohokoľvek z čoho bude osobný profit . Snáď nechceš byť znova , tak ako si napísal v prípade Ukrajiny aj ty Collateral Damage.

13.11.2019 | Európan

Macron v Pekingu uzavrel kontrajkty za 13,5 miliardy amíckych dolárov.