Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krok EÚ vážne poškodzuje suverenitu Poľska, tvrdí Maďarsko

20.12.2017, 17:20 | SITA

Maďarsko odsúdilo postup EÚ proti Poľsku. Európska komisia v stredu aktivovala článok 7 proti Poľsku a oznámilo tejto krajine, že sa dostala do rozporu so základnými hodnotami EÚ, a to najmä v súvislosti s novými poľskými zákonmi týkajúcimi sa poľského súdnictva.

  • Tlačiť
  • 0

Zástupca predsedu vlády Maďarska Zsolt Semjén označil toto rozhodnutie za bezprecedentné a šokujúce a dodal, že vážne poškodzuje suverenitu Poľska. Politik vyhlásil, že Maďarsko bude stáť na strane Poľska. Premiéra Viktora Orbána vyzval, aby prisľúbil, že bude vetovať každý pokus EÚ uvaliť sankcie na Poľsko.

Neprehliadnite

„Nie je akceptovateľné, aby Brusel tlačil na suverénny členský štát a svojvoľne trestal demokraticky zvolenú vládu," povedal Z. Semjén.

Hovorkyňa poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť Beata Mazurek sa vyjadrila, že zmeny v súdnictve nastali v dôsledku situácie v iných členských krajinách. Vyhlásila, že EÚ je voči takýmto argumentom hluchá a chce uvaliť sankcie na Poľsko z politických dôvodov, napríklad preto, že Poľsko odmieta prijímanie utečencov.

B. Mazurek takisto povedala, že jej krajine nehrozia žiadne represívne sankcie, keďže na tie únia potrebuje jednohlasný súhlas všetkých členských štátov a Maďarsko dá takýmto snahám červenú.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy , Maďarsko, Poľsko

Diskusia (0 reakcií)