Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krutý boj o miesta na osemročných gymnáziách. Začínajú sa prijímačky na stredné školy

12.05.2019 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

12.05.2019 | FeroImrecze

Otvorili "necelých 2559 miest" to akože 2558 celých žiakov a jeden neúplný ?

12.05.2019 | Truhlik999

8rocne gymnázia su paskvil, poškodzujúci populáciu.
Tvorcu by trebalo žalovať za vlastizradu.

12.05.2019 | IvanPe

Presne tak, vsetci najskor povinne do ucnoviek, potom ako nadstavbu priemyslovky. Povinne prax prace na poli, potom rok za pasom. Kedze sa jedna o prax, tak skoro zadarmo, aby mal kto ovocie/ zemiaky zbierat. Nasledne sa uvidi. A gymnazia? Len pre vyvolenych a mimoriadne talentovanych, podla potrieb hospodarstva. A bolo by po nezamestnanosti!

Uz by chybal len patrocny plan (Richterov sen) a plot na hraniciach (Kalinakov sen), samozrejme proti imigrantom, odchod z krajiny by sa trestal vysokymi pokutami pre rodiny.

Cest praci! Sudruh.

13.05.2019 | LPB

Chodil som na gympel a nebol som ani vyvolený, ani mimoriadny talent. A každý rok v septembri i júni sme chodili na brigády. Zemiaky, konzervárne, chmeľ... určite to bolo prospešnejšie, ako keď dnes chodia rozmaznané deťúrence na drahé ŠKOLSKÉ výlety do zahraničia.

13.05.2019 | mte

Asi si nepochopil co myslel clovek nad tebou. Hovoril o "8. ROCNYCH" gymnaziach. Tie totiz zoberu najlepsich ziakov zo zakladnych skol a skoly potom maju neuplne stavy a menej penazi.
Ak vam z triedy odide najlepsia tretina ziakov tak to nedokazete dohnat ani co do poctu a nie to este do kvality.
Aj podla mna to je jednoducho hlupa chyba v systeme.

13.05.2019 | martin33

V minulosti bola povinna skolska dochadzka 4 roky "ludovej" skoly, na co nadvazovala alebo 4 rocna "mestianka" alebo 8 rocne gymnazium.
Teda je pravda, ze 8 rocne gymnazia narusaju standartny rytmus dnesnej skolskej dochadzky. Ak sa maju zachovat, tak idealne by bolo, ak by mala zakladna skola len 1. stupen (4 roky) a vsetky stredne skoly by potom mali byt 8 rocne.

13.05.2019 | jasanek

Myslim ze chybou v systeme su zakladne skoly, ktore nedokazu ponuknut kvalitu a preto deti utekaju na (mozno) kvalitnejsie 8 rocne gymnazia. Nemyslim si, ze akykolvek system moze byt dobry, ked ho budeme tlacit do priemernej priemernosti a robit vsetko pre to aby ti najlepsi nemohli dostat najlepsie vzdelanie.
8 rocne gymnazia asi nie su idealne riesenie, ale skor by sa malo poriesit to, aby sme mali (aspon) dobre zakladne skoly. Ale jasne na toto by bolo treba nejaky plan, na zrusenie 8rociek staci jedno nariadenie ;-)

23.05.2019 | coikiefa

Momentalne uz neodchadza 1/3 triedy ale mozno tak dvaja-traja. Podla kvality triedy. Tie pocty na gymnaziach sa posledne roky poriadne osekali. Kde mali dve triedy, uz maju len jednu a treba byt skutocne dobrym ziakom, aby si sa tam dostal...