Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto je ona, hlavná ekonómka? Americký minister financií si rypol do Thunbergovej

23.01.2020, 19:13 | TASR

Švédska aktivistka Greta Thunbergová by mala najskôr vyštudovať ekonómiu a až potom dávať rady investorom. Vyhlásil to vo štvrtok na zasadnutí Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose americký minister financií Steven Mnuchin.

  • Tlačiť
  • 3

Rezortný šéf podľa stanice BBC ďalej povedal, že výzva mladej environmentálnej aktivistky adresovaná investorom, aby sa zbavili fosílnych palív, ukazuje jej nedostatočné chápanie ekonómie a zamestnaneckej politiky. „Keď vyštuduje ekonómiu na vysokej škole, môže sa vrátiť a vysvetliť nám to,“ povedal S. Mnuchin.

Neprehliadnite

„Kto je ona? Hlavná ekonómka? Pre ľudí, ktorí volajú po tom, aby sa prestali používať fosílne palivá, mám odkaz: sú tu závažné ekonomické prekážky týkajúce sa pracovných miest,“ zdôraznil americký minister financií.

S. Mnuchin zároveň vyjadril nádej v súvislosti s americko-britskou dohodou, ktorá má byť podpísaná v tomto roku. Dodal, že predmetný dokument je pre prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa „absolútnou prioritou“.

Šéf Bieleho domu v utorok označil environmentálnych aktivistov za „prorokov skazy“, pričom vyhlásil, že sú príliš pesimistickí a svoj hnev by mali obrátiť smerom ku krajinám, ktoré produkujú čoraz viac emisií. Prezident však žiadnu z nich nešpecifikoval.

„Náš dom je stále v plameňoch. Vaša nečinnosť rozdúchava plamene,“ povedala G. Thunbergová v Davose. Boj proti klimatickej zmene si podľa nej bude vyžadovať viac než všeobecné povedomie. „Toto je iba úplný začiatok,“ uviedla a dodala, že pokiaľ ide o otepľovanie planéty, ľudia by mali viac počúvať vedcov.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Greta Thunbergová