Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kto je podnikateľ, ktorého si Kočner nahral? So šéfom Finančnej správy hrával golf

18.11.2019, 14:30 | pz | © 2019 News and Media Holding

Firme Michala Suchobu sa darilo počas rokov, keď bol na čele Finančnej správy (FS) František Imrecze. Ten priznal, že sa s podnikateľom pozná. M. Suchoba o sebe tvrdí, že spravoval prostriedky v hodnote „stoviek miliárd dolárov“.

  • Tlačiť
  • 12

Telefón M. Kočnera vyplavil na povrch ďalšie podozrenia z jeho nekalej činnosti. Najnovšie ide o nahrávku, ktorá hovorí o stretnutí podnikateľa v IT sektore a Mariana Kočnera. Tým podnikateľom je Michal Suchoba. Mal robiť sprostredkovateľa medzi Finančnou správou a M. Kočnerom a pýtať od neho peniaze, aby ho daniari nechali na pokoji.

Ide o nahrávku z nedele, 6. septembra 2015 a ako prvý o nej informoval Denník N.

Neprehliadnite

Podnikateľ vravel, že daniari sa začali zaoberať podvodmi dnes už obžalovaného M. Kočnera vo výške 4,2 milióna eur a chcel od neho, aby poskytol úplatok za to, aby sa to nevyšetrovalo. M. Suchoba tiež tvrdí, že na najbližšie dva týždne zastavil daňovú kontrolu aj keď ju majú daniari v pláne.

Michal SuchobaZdroj: Maňo Štrauch

M. Kočner mu na to odpovedá, že už má dohody s Robertom Ficom a že už veľa platiť nemieni. „Ja som kedysi povedal Robovi jednu vec z očí do očí, takto ako tebe, keď sme spolu sedeli a keď som urobil to, čo som urobil, aby vyhrali voľby: Pokiaľ táto vláda bude vládnuť, chcem mať svätý pokoj, nechcem, aby sa do mňa nejaký k…t navážal, či to bude policajt, daňový úrad, alebo prokuratúra,“ cituje Kočnerove slová Denník N.

R. Fico mu mal zaručiť pokoj a M. Kočner hovorí, že je to „vybavená vec“. M. Suchoba na margo komunikácie pre Denník N povedal, že je obeť, na takýto rozhovor s M. Kočnerom si nespomína a popiera vybavovanie úplatkov na Finančnej správe.

Imreczeho priateľ

Kto je podnikateľ z IT sektoru M. Suchoba, ktorého si M. Kočner nahral na telefón? Na svojom webe o sebe píše, že ako programový a projektový manažér informačných systémov spravoval prostriedky v hodnote „stoviek miliárd dolárov a realizoval

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 12

Tagy Finančná správa, Marian Kočner