Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kuba zavádza prídelový systém na viaceré základné potraviny

11.05.2019, 13:34 | TASR

Kuba zavádza rozsiahly prídelový systém na niektoré základné potraviny a hygienické potreby. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie kubánskeho ministerstva obchodu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Kuba

Prídelový systém sa podľa kubánskej ministerky obchodu Betsy Díazovej bude týkať okrem iného kuracieho mäsa, ryže, vajec, fazule, niektorých údenárskych výrobkov, mydla, čistiacich prostriedkov a zubnej pasty.

Neprehliadnite

Jeho cieľom je „spravodlivá a racionálna distribúcia“ nedostatkových produktov, povedala B. Díazová, ktorá nedostatky v zásobovaní pripisuje sprísneniu obchodného embarga zo strany administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa.

„Vyzývame na pokoj,“ povedala B. Díazová s tým, že ľudia by mali byť pokojní, pretože aspoň jedlého oleja bude dostatok. „To nie je produkt, ktorého by mal byť na trhu akýmkoľvek spôsobom nedostatok,“ dodala B. Díazová.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kuba

Diskusia (0 reakcií)