Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bránik prišiel s novou teóriou o Kuciakovi. Bárdy jeho slová razantne poprel

01.03.2018, 09:52 | TREND.sk

Investigatívny publicista Radovan Bránik si myslí, že sledovať taliansku stopu v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky je chybou. Podľa neho sa pod jeho smrť podpísal iný prípad, na ktorom pracoval. Peter Bárdy, šéfredaktor portálu Aktuality.sk, pre ktorý J. Kuciak pracoval, razantne poprel slová R. Bránika.

  • Tlačiť
  • 16

„Ide o manipuláciu s prideľovaním spisov na jednom z kľúčových súdov na Slovensku. Vznikla tam kasta firiem, ktorá žije z nepochopiteľných rozsudkov. Malá časť sudcov je kúpená. Vznikol okolo toho priemysel, ktorý umožnil získať úzkej skupine ľudí závratný majetok,“ povedal v rozhovore pre Aktualne.cz.

O tom, že prípad takzvanej justičnej mafie existuje a J. Kuciak na ňom pracoval, vie na základe vlastnej komunikácie so zavraždeným novinárom.

Neprehliadnite

„Minulý piatok sme sa z iniciatívy šéfredaktora (Petra Bárdyho) stretli kvôli veci, ktorá zatiaľ nebola nikdy a nikde medializovaná, detaily sme ale nestihli prebrať,“ tvrdí R. Bránik. V tom čase už mal byť J. Kuciak po smrti.

„Doteraz neviem, či veci, o ktorých som sa Kuciakovi zmienil, ďalej komunikoval v redakcii, alebo postupoval na vlastnú päsť. Vývoj udalostí môže nasvedčovať tomu, že zvolil tú druhú možnosť,“ uviedol.

Šéfredaktor portálu Aktuality.sk jeho slová dôrazne na svojom profile na Facebooku poprel. „Nie je to pravda. Ani písmeno. Nikdy som s ním, ani s Janom Kuciakom, ani s nikým iným o tom nehovoril,“ napísal Peter Bárdy.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Ján Kuciak, súdy, vražda Jána Kuciaka