Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kuciaka mal krátko pred vraždou lustrovať aj človek z policajného zboru

24.01.2019, 12:02 | Veronika Rajničová | © 2019 News and Media Holding

Počas vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa malo zistiť, že novinára niekto lustroval v policajnej databáze. Informáciu priniesol týždenník Plus 7 dní.

  • Tlačiť
  • 16

Informáciu pre Plus 7 dní potvrdil zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní. Úrad špeciálnej prokuratúry uviedol, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v neverejnom prípravnom konaní sa nebude podrobnejšie vyjadrovať k veci, aby nebolo zmarené vyšetrovanie.

Neprehliadnite

Policajný zbor v tom čase viedol Tibor Gašpar, ktorý je rodinne prepojený s nitrianskou skupinou Bödörovcov. Úniku informácií smerom k nim napovedá aj incident z decembra minulého roka, keď sa NAKA údajne chystala zatknúť Norberta Bödöra, no ten prišiel ešte predtým na políciu sám s tým, že chce vypovedať. Nakoniec uviedol, že o vražde J. Kuciaka a jeho partnerky nič nevie.

N. Bödör by podľa medializovaných informácií mohol stáť za sledovaním nielen J. Kuciaka, ale aj ďalších novinárov.

Aktualizované: 

Podľa informácií Denníka N, bol policajtom, ktorý lustráciu urobil, riaditeľ spravodajskej jednotky finančnej polície na policajnom prezídiu Pavol Vorobjov. Toho už v tejto súvislosti vypočula polícia. P. Vorobjov vypovedal, že postupoval na pokyn vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara.

  • Tlačiť
  • 16

Tagy Ján Kuciak, Norbert Bödör, Tibor Gašpar