Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kuciaka mal špehovať aj bývalý člen ŠtB. Pracoval na finančnej správe

24.10.2018, 10:53 | TREND.sk | TASR

Zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka mal sledovať okrem bývalého člena SIS Petra Tótha aj ďalší človek. Monitorovať novinára mal bývalý príslušník ŠtB, ktorý v súčasnosti pracuje na Finančnom riaditeľstve SR, píše Plus 7 dní. Tá s ním po zverejnení informácie ukončila pracovný pomer.

  • Tlačiť
  • 11

Podľa týždenníka ide o 52-ročného muža, ktorý pred rokom 1989 pôsobil v tajnej službe v odbore zameranom na sledovanie vnútorných nepriateľov.

Teraz pracuje na oddelení, ktoré spadá priamo pod kanceláriu prezidentky finančného riaditeľstva, dodáva portál s tým, že naverbovať ho na sledovanie J. Kuciaka mal P. Tóth. Obaja sa údajne zoznámili počas činnosti v SIS.

Neprehliadnite

Aktualizované o 14:40: Finančné riaditeľstvo (FS) SR preveruje medializované informácie o tom, že do sledovania J. Kuciaka a ďalších novinárov bol zapojený aj súčasný zamestnanec finančnej správy Miroslav Kriak.

„Ide o naozaj závažné informácie, ktoré sme okamžite začali preverovať. V tejto súvislosti sme v komunikácii aj s orgánmi činnými v trestnom konaní, vrátane Generálnej prokuratúry SR,“ uviedla hovorkyňa FS Ivana Skokanová. Šetrenie veci podľa nej prebieha aj interne, bližšie kroky však konkretizovať nechce.

„V žiadnom prípade nechceme, aby sa meno takej štátnej inštitúcie, ako je finančná správa, spájalo s uvedenými medializovaným informáciami a už vôbec nie s praktikami, ktoré sú spájané s trestnou činnosťou,“ zdôraznila.

„Mrzí ma, že médiá najskôr vystrelia a potom mieria... Nateraz nebudem, a ani nemôžem k veci uviesť viac. Prosím, pochopte to. Nechajme orgány činné v trestnom konaní pracovať,“ napísal M. Kriak pre TV Markíza.

I. Skokanová zároveň pre portál Hospodárskych novín potvrdila, že M. Kriak na finančnej správe ku dňu 25. 10. končí.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy vražda Jána Kuciaka