Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kvasnica: Andruskó by chcel svedčiť proti dvom ministrom tejto vlády

20.10.2019, 10:01 | TREND.sk | TASR

Sprostredkovateľ vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej Zoltán Andruskó by chcel pred vyšetrovateľom vypovedať aj o korupcii dvoch ministrov súčasnej vlády. V nedeľu o tom informoval Denník N s odvolaním sa na právnika Romana Kvasnicu, ktorý v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice zastupuje Zlaticu Kušnírovú.

  • Tlačiť
  • 14

R. Kvasnica tvrdí, že Zoltán Andruskó to naznačil v piatok na Úrade špeciálnej prokuratúry, keď sa s prokurátorom dohadoval na vine a treste v kauze vraždy novinára J. Kuciaka.

„Myslím si, že pán Zoltán A. by nám mohol toho povedať ešte viac, ako sa stalo doposiaľ, hlavne pokiaľ ide o informácie z piatka, keď sa rozhodol vypovedať o protiprávnej činnosti dvoch ministrov súčasnej vlády,“ uviedol R. Kvasnica pre Denník N. Zoltána Andruskóa k tomu v piatok nevypočuli s odôvodnením, že sa to netýka vraždy.

Mená spomínaných ministrov R. Kvasnica zatiaľ nechce zverejniť. Myslí si však, že prípad by mal vyšetrovať Peter Juhás, ktorý vyšetril aj vraždu Jána Kuciaka.

Neprehliadnite

Trnka-Kočner

Právny zástupca R. Kvasnica taktiež vyjadril podozrenie nad tým, že si Dobroslav Trnka mal v kancelárii na generálnej prokuratúre nahrávať stretnutia. „Ide o druhé mimoriadne závažné podozrenie v súvislosti s činnosťou dvojice Trnka-Kočner,“ tvrdí R. Kvasnica.

„Pokiaľ mal pán Kočner nainštalovanú kameru v kancelárii generálneho prokurátora, mohli byť takto zabezpečované kompromitujúce materiály na každú z návštev, ktorá tam napríklad prišla niečo vybavovať,“ dodáva právnik.

  • Tlačiť
  • 14