Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poľadovica ochromila dopravu, R1 zavreli

16.01.2018, 11:22 | TASR | bb

Situáciu na cestách od skorého rána komplikovala silná poľadovica. Šmýkalo sa nielen v Bratislave a na celom západnom Slovensku, počasie sa podpísalo pod viacero dopravných nehôd.

  • Tlačiť
  • 1

Polícia v Nitrianskom kraji eviduje od skorého rána viacero škodových udalostí a dopravných nehôd, ktoré sa stali v dôsledku poľadovice.

Uzatvorená bola aj rýchlostná cesta R1 v smere od Banskej Bystrice do Nitry medzi Čaradicami a Zlatými Moravcami. Dôvodom bolo dokumentovanie dopravnej nehody vodičky, ktorá nezvládla riadenie a narazila do zvodidiel a tiež ďalších škodových udalostí troch vozidiel, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Nitre Renáta Čuháková. Vozidlá boli odkláňané na obchádzkovú trasu.

Na R1 sa stalo v smere od Banskej Bystrice do Trnavy hneď viacero nehôd, vodiči stáli v kolónach. Situácia v opačnom smere bola lepšia a kolóny sa netvorili.

Poľadovica na cestách sa počas dopoludnia podpísala v Nitrianskom kraji pod 17 dopravných nehôd a ďalších 18 škodových udalostí.

Najviac ochromená bola plynulosť cestnej premávky na rýchlostnej ceste R1 pri Zlatých Moravciach. „Operační dôstojníci z Operačného strediska KR PZ v Nitre vyzývajú vodičov k opatrnosti, maximálnej obozretnosti a k primeranej rýchlosti vzhľadom na poveternostné podmienky,“ upozornila R. Čuháková. Podľa jej slov sa počasie nezlepšuje ani počas dňa a pri mínusových teplotách naďalej sneží a fúka.

Hasiči zasahovali pri desiatkach nehôd

Hasiči v súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciu zasahovali za posledných päť hodín takmer v 50 prípadoch. Ide najmä o dopravné nehody skoro na celom území, pri desiatkach z nich stále pomáhajú. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Najviac zásahov zaznamenali v Trnavskom a Nitrianskom kraji. „V Trnavskom kraji zasahujú hasiči najmä v okresoch Senica, Piešťany a Galanta. V Nitrianskom kraji pomáhajú predovšetkým v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Levice,“ doplnila Z. Farkasová.

V Banskobystrickom kraji zasahujú hasiči pri ôsmich dopravných nehodách, v Košickom kraji pri piatich, v Prešovskom a Žilinskom kraji pri troch.

Pokojnejšia situácia je zatiaľ v Bratislavskom a Trenčianskom kraji, kde hasiči vykonali po jednom výjazde.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy cesty, doprava, počasie, R1