Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lacné požierače energie: prečo architekti upúšťajú od sklenených veží

08.08.2018 | Veronika Rajničová

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

08.08.2018 | Pip-boy

Sklené budovy prehrievajú ulice? To je fyzikálny nezmysel... keby budova neodrazila slnečné svetlo, tak by sa akože vrátilo do vesmíru a neohrialo by ulicu, hej?

08.08.2018 | Martin Masarik

Skôr je problém, že budova sa veľmi prehrieva vnútri a potom treba viac klimatizovať a to teplo je potom odvedené von.

08.08.2018 | Roman Kanala

Presne tak. Tepelná izolácia a skleníkový efekt. V zime treba kúriť, to sa ešte dá. No v lete treba klimatizovať a to je 7x drahšie.

09.08.2018 | OliWer1

Ak máš na balkóne alebo v záhrade skleník, môžeš si simulovať sklenené kancelárske opachy. V zime vykurovať ako blázon a v lete chladiť, aby Ti tam nezhoreli paradajky.

09.08.2018 | misco

Ide o problém lomu svetla, kedy na plochu dopadajú súčasne lúče priamo so slnečného žiarenia a lúče odrazené od budov. Tak na rovnakú plochy pôsobí žiarenie s vyššou intenzitou čo spôsobuje prehrievanie. Následky tohto javu je často vidieť na sídliskách, kde je vypálená tráva podľa toho ako sú odrážané lúče v priebehu dňa.

09.08.2018 | peter sever

čo sa tyka Bratislavy úplne súhlasím s prof. Kováčom.
zabetonované verejné priestranstvá , nové projekty bez zelene, Šturova, Landererova (kedy bude z priestoru medzi SND a Landererovou park?) je vela prikladov kde by bolo úplne prioritné odbetonovat bratislavske verejne priestory , chodniky. Diskusia o sklenenych fasadach je zaujimavá,odvádza pozornost od aktualnych problemoch nášho mesta. Odborny alibizmus ?