Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lekári majú udávať odporcov očkovania

21.12.2011 | Pavel Sibyla

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

23.12.2011 | hulo11

"Celkové náklady na liečbu IPO predstavujú za ostatných desať rokov priemerne 71-tisíc eur ročne. Náklady poisťovne na úhradu pneumokokových vakcín za ostatné tri roky, odkedy sú plne hradené poisťovňou, dosahujú priemerne 5,6 milióna eur ročne.“

Nie sú náhodou nízke náklady na liečbu dosiahnuté práve očkovaním? To by chcelo porovnanie nákladov s inou stredoeurópskou krajinou, kde sa toto očkovanie nevykonáva.
(zdôrazňujem STREDOEURÓPSKOU krajinou, porovnávať mimo Európy nemá význam, to by po porovnaní Somálska a Slovenska vyšlo, že v Somálsku sa nemá očkovať proti žltej zimnici, veď na Slovensku sa neočkuje a choroba sa u nás napriek tomu nevyskytuje)

30.12.2011 | Antikapitalista

Presne tak...! Napokon, v súvislosti s rozmáhajúcim sa zúrivým kapitalizmom môžeme očakávať väčšie prisťahovalectvo zo štátov, kde ešte tieto choroby neodstránili.

Keďže vraj odmietnuť očkovanie svojho dieťaťa je právom rodiča, ako to chcú uskutočniť?! Lebo ak by to malo byť priestupkom, potom by to bolo popretie toho práva!

Ja sám som však už dávno navrhoval, že v prípade, že by rodičia odmietli očkovanie svojho dieťaťa a ono by potom ochorelo na danú chorobu, proti ktorej malo byť zaočkované, tak by rodičom mali to dieťa odňať a ich posadiť aspoň na pár rokov do väzenia; mali by na to doplniť napr § 206 TrZ (opustenie dieťaťa), prípadne rovno nový §.