Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lekárne v Moskve ponúkajú lieky na úver s úrokom 23 percent

22.11.2019 | ČTK

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

22.11.2019 | martin33

23% je sadzba porovnatelna s urokmi na kreditke v eurozone, kde oficialne "neexistuje inflacia" a ECB preto udrziava zaporne uroky. SLSP ma dokonca na jednej karte 24% (nazyvaju ju "Stedra karta", asi preto, lebo je "stedra pre banku")
https://www.financn...
V Rusku je vyssia inflacia a ruska centralna banka ma zakladnu sadzbu 7%. Teda 23% zodpoveda sadzbe beznych spotrebnych uverov u nas (10-15%).

22.11.2019 | Zsuzsa Čaptavá

Na Kisku sa aj tak nechytajú. Ten požičiaval za úrok pouho-pouhých 0,2% denne. To je krásnych 107% per annum.

23.11.2019 | lampion

Hej, smerák zo Súmračnej, nezavádzaj. Spoločnosť Quatro A. Kisku si účtovala 0,2 % denne ako sankčný úrok, nie bežný úrok. Ak teda poznáš rozdiel.

V zavádzaní a klamaní ťa zrejme učil sám Glváč alebo Kaliňák.

23.11.2019 | BrunoBruno

Ale článok bol o tom, že lekáreň predáva lieky na úver... To asi v zvyšku Európy bežné nie je. Kto si ako zaplatí doplatok je v zásade nepodstatné. Ak hradim kreditkou všetko celý mesiac a z následnej výplaty splatim vyčerpanú sumu, nestojí má to nič. Alt. zo "štedrej" karty ešte dostanem ešte čosi späť...
Platenie kreditku neznamená automaticky, že banka je vysmiata...

23.11.2019 | martin33

Pokial clovek vo zvysku Europy nema na liek, ktory nie je hradeny zo zdravotneho poistenia, musi sa zadlzit tak ci tak. Ak uver dostane priamo v lekarni, je to pre neho bonus, lebo nemusi ist do banky.
Ani ja som nezaplatil na kreditke este ani cent urokov (prave naopak, banka mi plati mesacne par eur cashbacku) ale pri spotrebnom uvere sa urokom vyhnut neda.

23.11.2019 | lampion

Prosim ta, netrep sprostosti.
Vidno, ze ekonomia nie je tvoja silna stranka.
Poskytovat uvery na lieky v lekarni nieco hovori o objeme dopytu na takuto sluzbu. A takyto dopyt sa v Europe nikde nerozvinie, lebo priemerny europan si dokaze zo svojich disponibilnych prostriedkov tovar ako lieky bez problemov kupit. Narozdiel od azijskych krajin ako je Rusko, co je krajina rozvojova a do velkej miery vidieckeho charakteru s nizkymi prijmami.