Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Letisko odstránilo sedačky v halách, vo VIP zóne zostali. Ľudia zúrili

17.06.2019, 18:51 | ab | © 2019 News and Media Holding

Medzinárodné letisko Almaty v Kazachstane sa rozhodlo odstrániť z verejných čakacích priestorov sedačky. Rozhodnutie letiska pobúrilo ľudí na sociálnych sieťach, kde sa objavili fotografie cestujúcich, ktorí museli sedieť na zemi, na batožine alebo len tak stáli.

  • Tlačiť
  • 2

Na nedostatok miesta na sedenie poukázala tamojšia poslankyňa Irina Smirnova, ktorá na svojom účte na Facebooku uverejnila fotografie unavených cestujúcich. Tí kvôli absencii sedadiel a lavíc čakali iným provizórnym spôsobom.

Vo svojom statuse kritizuje rozhodnutie letiska a zákaznícky servis, apeluje na zdravý rozum a dodáva, že vo VIP priestoroch miesta na sedenie neodstránili. Správa vyvolala zmes prekvapenia a hnevu a dostala sa do národných médií, poukazuje blog na britskom portáli BBC.

Neprehliadnite

Letisko zrušilo sedadlá na prízemí a prvom poschodí. „Každý má prístup k týmto oblastiam. Nielen cestujúci a ich sprievodcovia, ale aj taxikári a bezdomovci, o ktorých často dostávame sťažnosti. Ležali tu v špinavých ponožkách,“ obhajovalo letisko svoj krok.

Neskôr na základe verejného tlaku sa vedenie letiska rozhodlo niektoré sedadlá vrátiť na svoje miesta, najmä kvôli starším ľuďom a deťom.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Kazachstan, letisko