Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Liberálne strany s KDH predstavia dohodu pred parlamentnými voľbami

01.07.2019, 19:46 | TASR

Predsedovia troch mimoparlamentných politických strán, Miroslav Beblavý zo Spolu, Michal Truban z Progresívneho Slovenska (PS) a Alojz Hlina z KDH sa na pondelkovom stretnutí zhodli, že do desiatich dní verejnosti predstavia dohodu, ktorá vytvorí základ pre nový štýl komunikácie. Mala by tiež upraviť vzťahy strán do parlamentných volieb.

  • Tlačiť
  • 20

Podľa M. Trubana sa tieto tri strany v mnohom nezhodnú, pretože si stoja za svojimi hodnotami. Podľa jeho slov však nechcú hádky a sú pripravené o rozdieloch hovoriť slušne, bez útokov a s rešpektom jedného k druhému. A. Hlina dodal, že má zmysel sa stretávať, aby politici spolu hľadali riešenia.

Obsah dohody majú ešte konzultovať v rámci strán. „Bude to relatívne náročná úloha, najprv budú schvaľovacie procesy vnútri jednotlivých strán. Veríme, že nájdeme textáciu, s ktorou by sme mohli byť všetci traja spokojní. V tom chcem byť optimista,“ povedal A. Hlina.

Neprehliadnite

Beblavý reagoval, že úlohou strán je priniesť zmenu, ktorú si ľudia želajú. „Rokovaniami chceme prispieť k tomu, aby sme po parlamentných voľbách 2020 zostavili vládu, ktorá bude riešiť závažné problémy krajiny a jej ľudí,“ doplnil.

PS a Spolu už oznámili, že do parlamentných volieb pôjdu spoločne v koalícii, KDH bude kandidovať samostatne. Koalícia PS a Spolu už absolvovala stretnutie aj s lídrom strany Za ľudí Andrejom Kiskom. A. Kiska sa tiež v pondelok stretol so šéfom strany SaS Richardom Sulíkom. SaS takisto avizovala, že do parlamentných volieb pôjde samostatne.

  • Tlačiť
  • 20

Tagy KDH, Progresívne Slovensko, Spolu