Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lídrom koalície PS a Spolu bude Truban. Chcú ho aj za premiéra

12.07.2019, 13:54 | TASR

Lídrom spoločnej kandidačnej listiny koalície Progresívne Slovensko (PS) a Spolu do parlamentných volieb bude Michal Truban. Programovým lídrom bude Miroslav Beblavý. Oznámili to v piatok na tlačovej konferencii v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 12

M. Beblavý poukázal na to, že koalícia sa dohodla na spolupráci pred parlamentnými voľbami a darí sa im to aj po eurovoľbách. „Vieme spolupracovať a zároveň sme odlišní,“ poukázal M. Beblavý.

Zároveň verí, že spoločná dohoda je najlepším rozhodnutím pre budúcnosť koalície PS a Spolu aj pre Slovensko. Poznamenal, že ich dohoda nie je výsledkom súboja a nemá víťaza, ani porazeného. Predseda Spolu bude na spoločnej kandidátke koalície programovým lídrom a kandidátom na podpredsedu vlády pre reformy a ministra financií.

Neprehliadnite

M. Truban bude okrem volebného lídra zároveň aj kandidátom koalície na premiéra. Poznamenal, že Slovensko potrebuje veľké činy. „Verím, že Slovensko posunieme výrazne dopredu. Čaká nás ťažké obdobie,“ uviedol.

Podotkol, že v najbližšom čase budú pripravovať kandidačnú listinu a pripravovať aj spoločný program. Ako doplnil, súčasťou dohody sú aj nominácie tieňovej vlády. Na otázku, či bude koalícia uvažovať aj o spolupráci so stranou Andreja Kiska Za ľudí, M. Truban poznamenal, že sa s bývalým prezidentom rozprávali vo štvrtok.

Doplnil, že novovznikajúca strana by mala mať úvodný snem na jeseň, a potom sa uvidí, či budú spolupracovať, alebo nie. Progresívne Slovensko a Spolu spolupracovali už v koalícii napríklad pri májových eurovoľbách, ktoré takto v spojenectve vyhrali. O spolupráci hovoria aj s inými stranami. Pred pár dňami sa dohodli s KDH, ide o pakt o neútočení počas volebnej kampane.

  • Tlačiť
  • 12

Tagy Michal Truban