Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Los Angeles zaplavujú ľudia bez domova. Ulice sú plné odpadu a špiny

27.06.2019 | Jozef Tvardzík

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

27.06.2019 | Roman Kanala

LA má dva problémy, ktoré situáciu zhoršujú: takmer tam neprší a tak je pach moču všadeprítomný, a časté zemetrasenia tam v minulosti spôsobili prízemnú pavilonárnu zástavbu, čím sa rozloha mesta stala obrovitánskou a z toho nároky na dopravu. Mesto je stiesnené medzi oceánom a kopcami a nemá už kam rásť. Vzácnosť pôdy robí rast cien a pozemkovej renty. Pritom mesto stále rovnako priťahuje prišelcov zo všetkých sociálnych vrstiev, čím na jednej strane rastie nájomné, a na druhej počty bezdomovcov.

27.06.2019 | zakaznik

Kanala klasicky odveci.
Japonci majú tiež prízemnú zástavbu?
Nebude to náhodou územnými reguláciami.

28.06.2019 | Roman Kanala

Ušmudlaný psík zas len chniape po nohavici. Los Angeles Earthquake Building Code je regulácia, ale je vyvolaná prírodným javom.

27.06.2019 | bozsky

Kriste pane, to je znoska hluposti...

Cela California trpi rozhodnutiami demokratickych politikov. Vdaka milionom ilegalnych migrantov, ktori vstupuju do Californie hlavne kvoli socialnym davkam (cez 3/4 ilegalov poberaju aspon 1 davku) a politike "dieta narodene v USA je obcan USA", dnes trpia nizkoprijmove casti legalnych obcanov, lebo ich nahradili lacnejsi ilegali a ti potom nemaju sancu kupit si nehnutelnost v meste, do ktoreho prudia ludia hladat americky sen.

Pridajme k tomu legalizaciu marihuany v Californii, mimovladkarov rozdavajucich ihly a kondomy fetakom a stetkam a pekne pocasie a je kazdemu jasne, preco je to v LA take zle. San Francisco trpi tiez, ale mimo centra, kdezto v LA je to hlavne Skid Row, co je v podstate centrum.

Este v 1976 sa radnica rozhodla, ze sa bezdakov posnazi "uvaznit" v Skid Row, za co zahlasovali aj vsetci ostatni obyvatelia okolitych stvrti. Tak tam umiestnili vsetky humanitarne organizacie, misie, mimovladky a vytvorili cast mesta, ktora je na tom najhorsie (zle je na tom aj Venice, kde som minuly rok par dni byval). Este v 80. rokoch bola vacsina bezdomovcov bielych ozranov, dnes su to cernosi zavisli na drogach, casto heroine, cracku, metamfetamine, ...

V San Franciscu sme stretavali bezdakov hlavne mimo centra, napr. v Mission Distric, ktory sa ale tiez meni na lepsiu stvrt (prilev IT ludi je nezastavitelny) a bezdaci sa presuvaju zase inam. Nie su tak viditelni, ako v LA. Problem maju vsak rovnaky, privela ludi, primalo prace. Este v 70. rokoch pracovali v McDonalds studenti a privyrabali si k vreckovemu. Dnes su fastfoody plne "farebnych", ktori dostavaju placu, ktora im nepokryje naklady na zivot.

Este v 60. rokoch, pred schvalenim Hart Celler actu, ktory zmenil migraciu do USA z maleho poctu (100tis) kvalitnych ludi z vyspelych krajin na milion nevzdelanych z rozvojovych krajin, dokazal uzivit rodinu otec z jedneho platu vo vyske priblizne $10.000 rocne. Dnes je priemerny plat v USA $56.000 rocne a rodiny casto nedokazu uzivit ani obaja pracujuci partneri. Okrem velkeho poklesu hodnoty dolara to poukazuje aj na obrovsky problem s premnozenim pracovnej sily. Cim viac pracovnikov, tym nizsia placa, lebo netreba bojovat o zamestnanca.

Este jedna vtipna prihoda. Minuly tyzden som dostal ponuku pracovat ako obchodnik pre jednu slovensku firmu. Zaujimave produkty, zaujimave napady. Bol som nakloneny spolupraci, no potom prisiel sok v podobe financneho ohodnotenia: 3 mesacna skusobna doba, €900/mesiac fakturacia firma - firma, pouzivanie vlastneho pocitaca, mobilu a auta (vratane PHM!!!) a po skusobnej navysenie na €1.500, zase vsetko vlastne. Odmenovanie zacalo byt zaujimave po dosiahnuti tak 120 klientov, co podla konatelov je mozne dosiahnut za 2-3 roky makania. Vraj im uz 2 podpisali...

28.06.2019 | @@@

ešte v roku 1990 žilo v californii 17 milionov belochov (nehispancov ) do roku 2010 ich počet kleslo na tesne pod 15 milionov...zatial čo v roku 1990 tvorili belosi nehispanci ešte 66% obyvatelov californie do roku 2010 ich počet klesol na 40% ....zaujimave je narast počtu hispacnov z 4,5 miliona v roku 1990 na 14 milionov v roku 2010 rapidne narastol aj počet aziatov z 1,8 miliona v roku 1990 na 4,8 miliona v roku 2010.....

štatistika hovori že ludia z californie odchadzaju preč najmä čo sa tyka vnutornej migracie medzi štatnmi usa ....california ale ziskava na medzinarodnej migraciu čiže na cudzincoch ktory prichadzaju do usa z inych krajin najmä z azie a latinskej ameriky

27.06.2019 | zakaznik

Progresívci spravili z kalifornských miest raj pre socky a pozvali kriminálne živly z celých USA.
Høvná, použité striekačky, odpad. Slniečkarský raj. Snáď si naši nezoberú od nich príklad

Seattle is dying(dokument)

27.06.2019 | zakaznik

Høvná, striekačky, odpad na uliciach. Slniečkarsky raj.

Progresívci pozvali do Kalifornie kriminálne živly z celeých USA.

Seattle is dying (dokument)
https://youtu.be/bp...

28.06.2019 | Roman Kanala

Pretože Seattle je v Kalifornii, všakáno.

27.06.2019 | bozsky

ON THE STREETS -- a feature documentary on homelessness in L.A.

https://www.youtube...

28.06.2019 | Michal M

Toto je hanba celeho americkeho systemu. Bezdomovci bohuzial nie su jediny smutny pribeh.

28.06.2019 | FeroImrecze

Konečne niekto informuje o USA aj objektívne. Inak:
"Minulý rok federálny odvolací súd rozhodol, že bezdomovci nemôžu byť potrestaní za spanie na verejnom priestranstve, ak nemajú strechu nad hlavou."
Toto je už problém aj u nás a to nemáme ešte migrantov. Našim bezdakom tiež polícia nič nemôže ani keď vykonávajú veľkú potrebu priamo na detské ihrisko. Pokuty neplatia a zobrať im už nie je čo. A nútené práce sú zakázané. Tak sa každý len diva a dúfa že problém sa vyrieši sám. Ale ako ukazuje naš veľký vzor, nevyrieši.