Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lovci pokémonov môžu ohroziť národnú bezpečnosť Francúzska

07.09.2016, 16:08 | ČTK

Na francúzskom armádnom zozname potenciálnych rizík sa ocitla nezvyčajná položka - populárna hra Pokémon Go. Armáda sa obáva, že by lovci kultových animovaných figúrok mohli vniknúť do jej základní a zamestnanci by nechtiac mohli šíriť údaje o citlivých miestach, ako fotografie a súradnice, a ohroziť tak národnú bezpečnosť.

  • Tlačiť
  • 0

Hra Pokémon Go sa odohráva vo virtuálnom svete, ale prostredníctvom mobilných telefónov navádza hráčov na reálna miesta, kde zbierajú kreslené postavičky. Je založená na princípe takzvanej rozšírenej reality, v rámci ktorej je skutočný svet prostredníctvom mobilného telefónu doplnený o virtuálne prvky.

„Obrana nášho národa nie je žiadna hra,“ povedala agentúre Bloomberg hovorkyňa ministerstva Valerie Lecasbleová. Úrad podľa nej nemieni v žiadnom prípade dovoliť, aby sa niekto dostal na strategické miesta zakázané verejnosti.

Francúzsko nie je prvou krajinou, ktorá vydala obmedzenia týkajúce sa Pokémon Go. Najprísnejšie pravidlá stanovila podľa Bloombergu Indonézia.

Nebezpečenstva lovu animovaných figúrok si je vedomá aj francúzska polícia, ktorá na diaľniciach rozmiestnila digitálne cedule varujúce pred hraním pri šoférovaní.

Zároveň francúzska ministerka školstva Najat Vallaudová-Belkacemová vyhlásila, že požiada výrobcu hry, aby zmazal najžiadanejších pokémonov, ktorí sa vo Francúzsku nachádzajú vnútri 63-tisíc škôl.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Pokémon Go

Diskusia (0 reakcií)