Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lubyovej dymová clona. Načo ministerka potrebuje expresnú novelu zákona

22.05.2019 | Peter Kapitán

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

22.05.2019 | bohuskoknm

Existuje v SNS aspoň jeden človek, ktorý by nekradol?

23.05.2019 | Roman Kanala

Len tí, čo už zomreli.

23.05.2019 | Andrej_sk

Akurat vcera na markize v spravach bolo, ako dalsie peniaze na vedu a vyskum presmerovali na opravy ciest. Mozno by si niekto povedal, ze to je dobre, ale je to len predvolebny tah, lebo vysledky budu rychlo dobre viditelne a ajhla, co strana pre teba, volica, urobila.
Veda, vyskum, skolstvo, kultura, kto to potrebuje? A to sme tu mali dekadu ekonomicky silnych rokov. Co bude, ked bude horsie?
A potom nech sa nedivme, ze Slovensko je len montaznou dielnou Europy. A mozno uz aj to nie.

http://videoarchiv....

23.05.2019 | Peter Andrišin

Presun peňazí z vedy a výskumu na cesty "obhajovalo" ministerstvo tým, že malé a stredné podniky nemajú projekty financovateľné z Eurofondov (!) a preto peniaze radšej získajú z banky (!).
Týmto tvrdením iba potvrdil to čo väčšina vieme: banky nie sú charita a ak sú ochotné financovať projekty malých a stredných podnikov, tak sú financovateľné aj z EÚ fondov. Okrem Slovenska: mám osobnú skúsenosť, kedy sme prihlásili projekt na financovanie z Eurofondov. Po prvotnej skúsenosti s ITMS (orgánom zodpovedným za elektronickú komunikáciu - napriek veľmi ústretovému prístupu jej zamestnancov a mojim pomerne slušným znalostiam z IT, registrácia trvala mesiac a nebolo to z mojej viny!) som narazil na Ministerstvo (nebudem menovať – vláda by tvrdila, že sa jednalo „o zlyhanie jednotlivca“) kedy po vyplnení aj pre mňa veľkého množstva formulárov a potvrdení sme narazili „na problém“, ktorý nám ponúkli vyriešiť „našou firmou za poplatok“.
Problém spočíval v tom, že na jednej strane máme zákaz využívať inú firmu ako partnera. OK. Tak sme údaje inej firmy neuviedli. Ministerstvo našlo, že máme ešte inú firmu a žiadalo doplniť údaje aj tejto firmy. Doplnili sme. To sme „vraj nemali“ lebo túto firmu využívať nesmieme. Kolotoč – z ktorého sme vyskočili.

Projekty sú pre banky zaujímavé, pre financovanie z EÚ fondov nie. To sa môže stať iba na Slovensku.

23.05.2019 | demo50

Na vine je zlá adresa firmy, keby bola v skrachovanom hoteli na strednom Slovensku, tak je financovanie z EÚ bez problémov. Je zrejmé, že znalosť z IT nestačí, musí byť aj "správna adresa"...

24.05.2019 | Jozko Ferko

možno by stálo za to uviesť koľko emisári z nemenovanej strany požadovali- poplatok...fondy sa nečerpajú lebo strany si z toho urobili ryžovisko a podnikatelia, ktorí nechcú súťažiť o zlatú mrežu už jednoducho na to dlabú.Prečo by som mal nejakému odkundesovi platiť " poplatok" aby kapitáň, Harakter, strapatý, fešák a im podobní si kupovali pozemky v Dubaji...