Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lubyovej zákon o učiteľoch zakopol na školskom výbore

10.05.2019, 09:41 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

Školský výbor parlamentu predpoludním ešte nenašiel dosť hlasov na zrušenie kreditových príplatkov učiteľov, popoludní si už koalícia urobila poriadok. Poslanec Mostu-Híd Ladislav Balódi zmenil názor a za zákon o pedagogických zamestnancoch napokon hlasoval.

  • Tlačiť
  • 0

Poslanci školského výboru Národnej rady SR vo štvrtok po druhýkrát hlasovali o zákone o pedagogických a odborných zamestnancoch z dielne ministerky školstva Martiny Lubyovej (nom. SNS). Zákon vrátil snemovni na prepracovanie prezident Andrej Kiska pre nesúlad s ústavou.

V rozpore s očakávaniami koaliční poslanci nenašli dosť hlasov na schválenie uznesenia, ktorým by plénu odporučili zákon schváliť. Chýbal jeden hlas – hlasovania sa zdržal poslanec strany Most-Híd Ladislav Balódi.

„Ak sme raz zákonom učiteľom priznali kredity bez časového ohraničenia, tak by nebolo správne, aby sme im ďalším rozhodnutím toto legálne nadobudnuté právo vzali. Nie som si istý, či by sme v takom prípade nepostupovali proti ústave a pre tieto pochybnosti som sa zdržal,“ povedal pre TREND člen Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport L. Balódi.

Poslanec Ladislav Balódi má pochybnosti o súlade zákona o učiteľoch s ústavouZdroj: TASR

Rovnakú námietku mal k zákonu aj prezident Andrej Kiska, ktorý legislatívny text vrátil poslancom v rámci svojho práva veta.

Neprehliadnite

V roku 2018 vstúpilo do účinnosti ustanovenie, ktoré priznáva učiteľom získané kredity nie na sedem rokov, ako pôvodne zamýšľalo ministerstvo školstva, ale bez časového obmedzenia. Kredity získavajú učitelia za

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Lubyová, platy, školstvo, učitelia, vzdelávanie

Diskusia (0 reakcií)