Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lučanský sa vyjadril k tlaku na policajtov: stojím za každým zákonným rozhodnutím

20.08.2019, 10:52 | TASR

Policajný prezident Milan Lučanský stojí za každým zákonným rozhodnutím policajtov a vedenie NAKA má jeho podporu. Vyplýva to z jeho vyjadrenia, ktoré TASR poskytol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

  • Tlačiť
  • 0

M. Lučanský tiež pripomenul, že riaditeľ NAKA Branislav Zurian prijal aktívne opatrenia proti úniku informácií hneď v úvode - zúžil tím a zapojil inšpekciu ministerstva vnútra. „Ako som už povedal, každý vyšetrovateľ je procesne samostatný a nad zákonnosťou drží ochrannú ruku prokurátor. Osobne nemám informácie o tom, že by bol na policajtov vyvíjaný politický tlak,“ dodal.

Neprehliadnite

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na pondelkovej (19.8.) tlačovej konferencii potvrdil informáciu, že sa podnikateľ Norbert Bödör o svojom plánovanom zadržaní dozvedel, v dôsledku čoho bol zrušený súhlas na zadržanie. Uviedol tiež, že v rámci vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vyšetruje ÚŠP aj trestnú činnosť predstaviteľov štátnych a justičných orgánov.

Opozičné hnutie OĽaNO následne vyzvalo ministerku vnútra Denisu Sakovú (Smer-SD) a policajného prezidenta Milana Lučanského, aby vysvetlili prepojenia polície s Norbertom Bödörom a uviedli, aké opatrenia urobili pre to, aby im zamedzili.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Milan Lučanský

Diskusia (0 reakcií)