Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lučanský sa znova pokúsi byť šéfom polície

07.03.2019, 17:23 | TASR

O post prezidenta Policajného zboru sa bude uchádzať aj Milan Lučanský. Jeho kandidatúru potvrdila Polícia SR na svojom profile na sociálnej sieti.

  • Tlačiť
  • 7

„Po zvážení všetkých pre a proti som sa rozhodol, že zabojujem a budem kandidovať na post prezidenta Policajného zboru,“ uviedol M. Lučanský.

Kandidáti na post prezidenta Policajného zboru a riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR sa môžu prihlásiť do piatka.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) avizovala, že rezort prijal niekoľko prihlášok. Ostatné mená rezort bude konkretizovať až po uzavretí výberového konania. O post prezidenta PZ sa môže uchádzať absolvent vysokoškolského vzdelania II. stupňa, ktorý je, okrem iného, najmenej desať rokov v policajnej službe, má špecializované policajné vzdelanie, päťročnú riadiacu prax a nebol odsúdený za spáchanie trestného činu, ozrejmil rezort.

Neprehliadnite

Doplnil, že pred výberovou komisiou bude uchádzač obhajovať vlastnú koncepciu a zámery pri riadení polície. Podobné predpoklady musí spĺňať aj uchádzač o kreslo šéfa inšpekčnej služby. Okrem iného by mal mať najmenej desaťročné skúsenosti v službe kriminálnej polície alebo napríklad v inšpekčnej službe.

Podľa rezortu potrebuje aj najmenej päťročnú riadiacu prax v týchto oblastiach. Voľba sa bude konať s novými pravidlami. Novela zákona o Policajnom zbore podľa slov šéfky rezortu zavádza väčšiu transparentnosť do výberu nového policajného prezidenta a šéfa inšpekcie. Kandidátov budú posudzovať odborná komisia aj brannobezpečnostný parlamentný výbor.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Milan Lučanský, polícia