Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ľudia nechcú v automobilkách pracovať ani za 1 300 eur, tvrdí Fico

27.02.2017, 19:30 | SITA

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia nemôže získať dostatok zamestnancov napriek priemernému robotníckemu platu 1 390 eur. Po pondelkovej návšteve automobilky to povedal predseda vlády Robert Fico, podľa ktorého treba otvorene hovoriť o nedostatku pracovných síl, ale aj o tom, že nezamestnaní už nechcú pracovať.

  • Tlačiť
  • 45

Štát podľa R. Fica prostredníctvom úradov práce oslovil 6-tisíc nezamestnaných z celého Slovenska s ponukou zamestnania v trnavskej automobilke PSA Groupe, pracovnú zmluvu podpísalo len sto z nich. Aj z tých už niektorí odišli a stali sa opäť nezamestnanými.

Aj keď sa Slovensko borí s nedostatkom pracovníkov, podľa R. Fica ešte nenastal čas na otvorenie dverí pre záujemcov o prácu zo zahraničia. „Budeme pod obrovským tlakom, pretože je tu veľký záujem PSA Groupe rozširovať výrobu a budú potrebovať nových zamestnancov. Budeme musieť do poslednej chvíle ešte stále využívať nezamestnaných,“ povedal R. Fico.

Neprehliadnite

Riešením by podľa neho okrem silnejšej podpory duálneho vzdelávania mohla byť aj zmena spoločenskej klímy, aby nechcel každý študovať politológiu alebo sociálnu prácu.

Podľa štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny miera evidovanej nezamestnanosti v Trnavskom kraji dosiahla v januári tohto roku 4,21 percenta a je najnižšia zo všetkých krajov na Slovensku.

  • Tlačiť
  • 45

Tagy automobilový priemysel, Robert Fico, Slovensko