Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako ľudia posielajú do Prešova srdce a kto ukradol prezidenta Macrona

15.12.2019, 17:00 | Miroslav Homola | © 2019 News and Media Holding

6+1 dôvodov na úsmev | Cez týždeň máte problémov a starostí akurát tak dosť. Preto vám cez víkend prinášame sedem správ, ktoré nás zaujali, potešili a rozosmiali, skrátka a jasne, pohladili na duši a vyčarovali úsmev na tvári. Veríme, že aj vám.

  • Tlačiť
  • 3

Na stenách mestských radníc vo Francúzsku ostali len vyblednuté miesta. Celkovo 130 portrétov s podobizňou francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona z nich ukradli environmentálni aktivisti v rámci kampane, ktorá je zameraná na boj proti jeho klimatickej politike, píše agentúra AP.

Neprehliadnite

Aktivisti sa následne zišli v blízkosti Eiffelovej veže a priniesli 100 ukradnutých portrétov, ich počet má symbolizovať počet dní, ktoré ostávajú do komunálnych volieb. Je to zároveň odkaz pre budúcich regionálnych politikov, aby po voľbách urobili viac na záchranu klímy.

Protest aktivistov proti klimatickej politike francúzskeho prezidenta Emmanueal MacronaZdroj: TASR

Protestujúci tvrdia, že E. Macron sa prezentuje ako „pán Klíma“, no v skutočnosti je obchodne orientovaný a nerobí dosť preto, aby znížil produkciu emisií v krajine. Na znak jeho pokrytectva držali portréty s jeho podobizňou hore nohami.

Aktivisti tiež vyzývajú vládu na výraznejšie vystupovanie na prebiehajúcej svetovej klimatickej konferencii v Madride, dodržiavanie medzinárodných záväzkov, viac využívať slnečnú a veternú energiu či znížiť emisie. Kvôli krádežiam portrétov už prebiehajú súdne konania, niektorým aktivistom boli udelené aj pokuty.

Najdlhšia sánkarská dráha je už otvorená

Nadšenci zimných športov majú ďalší dôvod na radosť. Po spustení lyžiarskej sezóny na Štrbskom plese sa vďaka výdatnému sneženiu otvorila aj najdlhšia sánkarská dráha na Slovensku. Je dlhá 2,5 kilometra a sánkari sa po nej dostanú z 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy 6+1 dôvodov na úsmev, Emanuel Macron, Prešov, veda, Vianoce, výskum