Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lufthansa a jej dcéry rušia lety do Číny. Dôvodom je obava z koronavírusu

29.01.2020, 20:06 | TASR

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa a jej dcérske spoločnosti Austrian Airlines a Swiss rušia všetky priame lety do a z Číny. Dôvodom je nákaza spôsobená novým koronavírusom, ktorej v Číne podľahlo už viac ako 130 ľudí. Informovali o tom v stredu denníky Bild a Kurier.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Lufthansa

Toto preventívne opatrenie bude predbežne platiť do 9. februára a netýka sa Hongkongu. Rezervácie leteniek budú napriek tomu z operatívnych dôvodov možné až od 1. marca. Už predtým pristúpili k rovnakému kroku britské aerolínie British Airways a americká letecká spoločnosť United Airlines.

Neprehliadnite

Prípady nákazy koronavírusom, ktorej v Číne podľahlo 132 ľudí a ďalších takmer 6 000 osôb vo viacerých krajinách je infikovaných, zaznamenali aj v Austrálii, vo Francúzsku, v Nemecku, Japonsku, Malajzii, Nepále, Singapure, Južnej Kórei, Thajsku, Vietname a v Spojených štátoch.

Nový koronavírus 2019-nCoV, podobný pôvodcovi ochorenia SARS, spôsobuje zápal pľúc a prenáša sa z človeka na človeka. Jeho inkubačná doba je v priemere desať dní, najkratšia registrovaná doba bola len jeden deň a najdlhšia 14 dní.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Lufthansa

Diskusia (0 reakcií)