Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Maďari kvôli masovej migrácii predĺžili krízový stav

04.09.2018, 14:28 | TASR

Od 6. septembra maďarská vláda znova predlžuje krízový stav súvisiaci s masovou migráciou a platný na celom území krajiny. Informoval o tom spravodajský server Privatbankar.hu s odvolaním sa na Vládne informačné centrum.

  • Tlačiť
  • 0

Krízový stav je podľa tohto zdroja opatrenie, ktorým sa poriadkovým službám udeľujú v boji proti ilegálnej migrácii na hraniciach i vo vnútrozemí špeciálne právomoci.

„Ochrana štátnych hraníc je potrebná, pretože pokusy o ilegálne prekročenie hraníc pretrvávajú. Polícia pravidelne identifikuje aj vo vnútrozemí ilegálnych migrantov, ktorých potom privádza späť k hraničným zábranám,“ píše sa v dokumente vlády.

Neprehliadnite

Z údajov polície vyplýva, že v auguste zadržali hliadky celkom 13 ilegálnych prisťahovalcov, pričom bol aj taký týždeň, že sa o nelegálne prekročenie hraníc nepokúšal nikto, napísal Privatbankar.hu.

Kabinet krízový stav vyhlásený prvýkrát 9. marca 2016 predĺžil už viackrát – naposledy 16. februára s platnosťou do 7. septembra.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy kríza, Maďarsko, migrácia

Diskusia (0 reakcií)