Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Maďarskú agentúru pre turizmus zmenia, zatvoria kanceláriu na Slovensku

31.01.2017, 16:03 | Ján Blažej

Samostatná turistická kancelária, ktorá pôsobila v rámci štruktúry Veľvyslanectva Maďarska v Bratislave a sídlila doteraz na Cukrovej ulici 14 v Bratislave, sa od 1. februára 2017 sa zatvára.

  • Tlačiť
  • 0

Od tohto dátumu nebude s ňou nijaký telefónny či e-mailový kontakt. Oznámila to pre TREND.sk doterajšia vedúca kancelárie Silvia Renácsová.

Stalo sa tak preto, že Maďarská agentúra pre turizmus (Magyar Turisztikai Ügynökség) kvôli posilneniu turizmu pripravuje novú marketingovú stratégiu a komunikačnú koncepciu s novou značkou.

Plánované štrukturálne zmeny v riadení národnej turistickej centrály Maďarska sa týkajú aj transformácie siete zahraničných zastúpení.

V tejto fázy reorganizácie sa zastavuje prevádzka doterajších kancelárií Maďarskej agentúry pre turizmus v zahraničí. O tom, aká inštitúcia a s akými kompetenciami bude mať na Slovensku na starosti propagáciu maďarského cestovného ruchu, bude Budapešť informovať.

Podľa S. Renácsovej bol vlani záujem slovenských turistov o dovolenku v Maďarsku na historicky najvyššej úrovni. Aktuálne štatistiky uvádzajú 20-percentný medziročný rast počtu prenocovaní občanov Slovenska v komerčných ubytovacích zariadeniach na území Maďarska.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cestovný ruch, Maďarsko, turizmus

Diskusia (0 reakcií)