Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Maďarskú kameramanku, ktorá kopala do migrantov, oslobodili

30.10.2018, 22:02 | TASR

Maďarský najvyšší súd v utorok oslobodil maďarskú kameramanku Petru Lászlóovú, ktorú v roku 2015 natočili, ako v juhomaďarskej obci Röszke kopala do migrantov a podrazila nohy Sýrčanovi s dieťaťom na rukách. Informovala o tom agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy

Maďarsko

Utorňajším verdiktom sa rušia predošlé rozhodnutia dvoch súdov nižšej inštancie, ktoré P. Lászlóovú usvedčili z nevhodného správania a odsúdili ju na tri roky odňatia slobody podmienečne.

Neprehliadnite

Maďarský najvyšší súd (Kúria) v zdôvodnení svojho rozhodnutia uviedol, že P. Lászlóová mala byť súdená za previnenie menej závažného charakteru. Rozhodol tiež, že na tento prípad sa už vzťahuje premlčacia lehota, a preto má byť už definitívne uzavretý.

P. Lászlóová v septembri 2015 natáčala na maďarských hraniciach migrantov, z ktorých viacerí prerazili policajný kordón a mierne do nej narazili. Kameramanka, pracujúca v tom čase pre televíziu Televízia N1TV, odpovedala kopnutím a podrazením nôh utekajúcim migrantom vrátane Sýrčana s dieťaťom na rukách.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy Maďarsko