Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mafia ochudobňuje Taliansko najmenej o 7,5 mld. EUR ročne

21.02.2003, 10:24 | TASR

Nátlak mafie na podnikateľov v južnom Taliansku poškodzuje ekonomiku krajiny. Uvádza to štúdia nadácie BNC. Miestni podnikatelia otvrdili, že musia vynakladať zvýšené prostriedky na bezpečnostnú ochranu svojich výrobných a obchodných priestorov. Na tento úsek ide zbytočne až 3,1 % ich ročného obratu.

  • Tlačiť
  • 0

Nátlak mafie na podnikateľov v južnom Taliansku poškodzuje ekonomiku krajiny ročne asi o 7,5 miliardy EUR. Uvádza to štúdia nadácie BNC.

Na otázky jej tímov odpovedalo 750 miestnych podnikateľov. Potvrdili, že musia vynakladať zvýšené prostriedky na bezpečnostnú ochranu svojich výrobných a obchodných priestorov. Na tento úsek ide zbytočne až 3,1 % ich ročného obratu.

Najnovšia správa Ligy Talianska, v ktorej sa združujú obce a mestá krajiny, vo svojej správe z polovice tohto týždňa uvádza, že predstavitelia miestnej správy zostávajú aj naďalej obľúbeným terčom mafie, najmä jej calabrijskej odnože N\'dranghetty.

V rokoch 2000 až 2002 dostali predstavitelia miestnych samosprávnych orgánov 165 výhražných upozornení a stal sa aj jeden atentát. V rokoch 1993 až 1999 bolo pokusov o atentát a vyhrážok spolu vyše 500.

Predstavitelia miestnej správy z talianskeho juhu vo svojom najnovšom stanovisku k tomuto problému uvádzajú, že násilie mafie nie je regionálnou záležitosťou, je to veľký problém celého národa.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)