Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mafiánske domino sa rozsypalo

14.03.2019, 19:00 | Zuzana Kollárová | © 2019 News and Media Holding

Názor | Vo štvrtok sa stali hneď dve veľké veci: bratislavský krajský súd rozhodol, že Ladislav Bašternák ide na päť rokov do basy a Marian Kočner bol obžalovaný z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

  • Tlačiť
  • 18

Dnes je deň D, dnes sa spustil domino efekt. Začali ho poctiví prokurátori a policajti svojou prácou, pokračovala slušná verejnosť na slovenských námestiach a stupňovaním tlaku pomohli nemalou mierou aj médiá.

Domino efekt sa už nedal zastaviť. Organizátorom sa to vymklo z rúk, prepočítali sa, že smrť jedného „pisálka“, ako nazýval J. Kuciaka M. Kočner, nič neznamená, a preto môžu bez trestu siahnuť na jeho život.

Pod koberec to už nezametú

Ministerka vnútra Denisa Saková sa postavila do prvého radu a ďakovala polícii za dobrú prácu. Podľa nej sa „ukazujú ako nesprávne všetky názory, podľa ktorých sa tento prípad nikdy nemal vyšetriť či dokonca zamiesť pod koberec.“

Neprehliadnite

Áno, presne to tu hrozilo, kým bol predsedom vlády Robert Fico, ministerstvo vnútra viedol najlepší minister v celej galaxii Robert Kaliňák, kým políciu riadil jeho kamarát Tibor Gašpar a v NAKA zase rozhodoval Peter Hraško. Títo ľudia sú zodpovední za to, že M. Kočnera roky nikto nevyšetroval, hoci bol podozrivý z viacerých, najmä ekonomických trestných činov.

Zdroj: TASR

Pri domine stačí povaliť prvú kocku. Padajúca dominová kocka pri svojom páde zvalí jednu susediacu kocku, a tak ďalej... Až postupne popadajú všetky kocky. Teoreticky môže popadať ľubovoľne dlhá reťaz dominových kociek. Je to tak preto, že energia, ktorú treba na zvalenie susediacej kocky, je vždy menšia než tá, ktorá je potrebná na pád pôvodnej kocky.

Tou prvou kockou bol

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 18

Tagy Jednou ranou, Ladislav Bašternák, Marian Kočner, Názory