Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Majetok najbohatšieho človeka planéty narástol za noc o 12 miliárd dolárov

28.04.2018, 17:57 | TASR

Podľa odhadov agentúry Bloomberg majetok šéfa internetového predajného portálu Amazon Jeffa Bezosa v noci na piatok 27. apríla vzrástol o 12 miliárd USD (9,94 miliardy eur) na 134 miliárd USD. Dôvodom je vzostup akcií Amazonu v mimoburzovom obchodovaní, ktorý vyvolali silné kvartálne čísla.

  • Tlačiť
  • 4

J. Bezos ako veľkoakcionár výrazne profituje z podobne veľkého rastu kurzov akcií. V rebríčku miliardárov Bloomberg Billionaires Index alebo časopisu Forbes sa náskok 54-ročného J. Bezosa od zakladateľa Microsoftu Billa Gatesa či burzového guru Warrena Buffetta neustále zvyšuje.

Bloomberg aj Forbes však upozorňujú, že údaje o majetku sú len hrubým odhadom z verejne dostupných zdrojov. Navyše, kurzy akcií môžu rozmnožiť majetok len na papieri, lebo hneď ako sa akcie dostanú pod tlak, karta sa rýchlo obráti.

Neprehliadnite

Na minuloročnej vesmírnej konferencii v Colorado Springs šéf Amazonu uviedol, že chce od roku 2018 ponúkať turistické lety do vesmíru prostredníctvom svojej spoločnosti Blue Origin. Aby ich mohol financovať, bude ročne odpredávať akcie Amazonu za jednu miliardu dolárov.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Amazon, Jeff Bezos