Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mal povesť neomylného investora. Zastavila ho až startupová bublina

12.11.2019, 19:00 | Tomáš Bakoš | © 2019 News and Media Holding

Druhý najbohatší Japonec a šéf spoločnosti SoftBank Masayoshi Son si po neúspešnej investícii do startupu WeWork sype popol na hlavu. Stačila jedna neúspešná investícia a jeho spoločnosť zaznamenala najhorší štvrťročný výsledok v histórii. Plánuje však veľký obrat, ktorý môže vzkriesiť kolabujúci projekt.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

startup

Investičný mág z krajiny vychádzajúceho Slnka vyhlásil, že jeho nedávne chybné rozhodnutie podporiť nádejný startup WeWork sa mu vrátilo aj s úrokmi. Štvrťročná strata jeho spoločnosti SoftBank vo výške 5,86 miliardy dolárov je najhorším výsledkom v 38-ročnej histórii firmy. „Môj úsudok v oblasti investícií nebol v mnohých ohľadoch správny,“ cituje slová M. Sona list The Wall Street Journal.

Aktuálna strata prišla po nepriaznivom období pre technologické spoločnosti, ktoré sú v portfóliu investičného fondu Vision, ktorý zastrešuje práve SoftBank. Fond o veľkosti sto miliárd, ktorý je vo veľkej miere postavený na bohatstve Saudskej Arábie, stratil časť svojej veľkosti a významu v poslednom období práve kvôli poklesu hodnoty investícii do technologických startupov.

Neprehliadnite

Spoločnosť SoftBank a jej fond si odpísali balík vo výške 8,2 miliardy dolárov kvôli firme WeWork. Ten istý fond taktiež odpísal investície vo viac ako 20 spoločnostiach, vrátane alternatívnej taxislužby Uber či spoločnosti Slack.

Japonský podnikateľ v súčasnosti bojuje o to, aby si zachoval povesť najvplyvnejšieho technologického investora na svete po veľkolepom kolapse jednej z jeho najcennejších spoločností, ktorou je práve WeWork.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy startup