Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mal starosť o mamu. Tak pre ňu vyvinul jedinečný systém

13.05.2019, 12:48 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

Peter Dostál, CEO slovenskej spoločnosti Aliter Technologies, mal na rozvíjanie striebornej ekonomiky osobné dôvody. Chcel pre svoju osamelo žijúcu matku zabezpečiť maximálny komfort a bezpečie v domácom prostredí. Preto jeho firma vyvinula systém na monitorovanie seniorov MONSE. Dokáže bdieť nad osamelo žijúcimi ľuďmi v domácom prostredí bez toho, aby zasahoval do ich súkromia. TREND sa s Petrom Dostálom porozprával o tom, ako sa podniká v striebornej ekonomike.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

seniori

Ako funguje MONSE?

V prípade odchýlok v správaní monitorovaného seniora dokáže upovedomiť príbuzných. Súčasťou systému sú okrem bezdrôtových pohybových senzorov aj bezdrôtové SOS tlačidlá, prípadne GPS tracker pre zistenie polohy seniora, ktorý mu tiež dáva možnosť vyslať SOS signál.

Príbuzní osamelo žijúceho seniora dostanú notifikáciu formou SMS alebo emailu o tom, že senior je v noci veľmi aktívny alebo naopak, ráno nevstal z postele, prípadne je už dve hodiny v kúpeľni. Rovnako môže dostať alarm v prípade, ak sa v noci otvoria dvere, alebo sa v stanovený čas nevrátil z prechádzky. Užívatelia systému si všetky parametre môžu nastaviť samostatne.

Neprehliadnite

Prečo ste sa rozhodli vyvíjať produkt pre seniorov?

Vychádzali sme z mojej osobnej potreby. Mám mamu, ktorá oslávila 70 rokov a žije sama v byte. Mám dvoch súrodencov, ale všetci sme ekonomicky aktívni a napriek tomu, že sa snažíme s mamou tráviť čo najviac času, stane sa, že niektoré dni si nenájdeme dosť času na osobnú návštevu a mama nie vždy odpovie na telefonické hovory. Máme o ňu starosť.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy seniori